Rozmowa z Bartkiem Nowakiem – właścicielem klubu Strefa Formy

Bartku, jako właściciel klubu opowiedz proszę  czym jest marka Strefa Formy ?

Przede wszystkim Strefa Formy to pierwsze w Warszawie Profesjonalne Centrum Treningowe Hammer Strength będące oficjalnym partnerem firmy Hammer Strength produkującej legendarne maszyny do treningu siłowego, uznawane przez wielu czołowych kulturystów i sportowców za najlepsze na świecie.  Jednym słowem, jeśli mówimy o Strefie Formy jako marce to jest to znak towarowy mający się kojarzyć za najwyższą jakością sprzętu i zaplecza sanitarnego,  z       old-school’owym podejściem do osób trenujących (dla nas każdy klubowicz jest ważny – zarówno nowy jak i obecny), z fantastyczną atmosferą, wyspecjalizowanymi trenerami, wysokim standardem części socjalnej, kompleksową opieką – porady dietetyczne i fizjoterapia na miejscu w klubie i przede wszystkim miejscem gdzie każdy trening jest najlepszym w życiu.

Jaką klub posiada wizję i misję ?

Strefa Formy powstała z miłości do sportu, zwłaszcza sportów siłowych. Od początku miał to być klub niekonwencjonalny, dający więcej niż konkurencja zwłaszcza pod względem sprzętowym i jakości treningu. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup sprzętu z najwyższej półki, nie idąc pod tym względem na żadne kompromisy ekonomiczne. Oparliśmy się na sprzęcie firmy Hammer Strength i Life Fitness oraz dużej ilości akcesoriów i ciężarów. Podobnie wyglądał wybór dostawcy szafek do szatni – wybraliśmy renomowanego niemieckiego producenta firmę C+P, który dostarczyła nam wentylowane szafki o większej szerokości niż standardowa dla większej wygody użytkowników. Ciągle szukamy nowych rozwiązań wspomagających jakość treningu. W ostatnim czasie wymieniliśmy wykładzinę trawiastą oraz zakupiliśmy nowe sztangi. Ponadto zainstalowaliśmy urządzenia aromatyzujące, żeby zlikwidować przykre zapachy.
Naszym celem jest dalszy rozwój klubu, w pierwszej kolejności obecnej lokalizacji pod względem powierzchni oraz zakresu usług, ale nie mogę zdradzać szczegółów. Mamy zamiar być alternatywą dla zatłoczonych klubów sieciowych, w którym klubowicz ma imię i nazwisko a nie jedynie jest kolejnym punktem statystycznym w rachunku zysków i strat.

W przyszłości nie wykluczamy otwarcia klubów w innych lokalizacjach, ale priorytetem jest rozwój istniejącego obiektu.

Czym się wyróżnia Strefa Formy od konkurentów w twoim regionie, jest dość dużo klubów w okolicy a mimo to wciąż przybywa wam użytkowników.

Myślę, że podstawą jest ciągła praca nad utrzymaniem wysokiej jakości usługi, co proszę mi wierzyć nie jest łatwe. Mam w tym przypadku na myśli zmotywowanych pracowników, czystość, wysoki stan techniczny urządzeń itd. Poza tym tzw. „nie korporacyjne” podejście do Klienta czyli oferowanie promocji zarówno nowym jak i stałym klubowiczom, brak umów, pomoc trenerska bez zmuszania do wykupienia treningów personalnych itp. Ponadto ciągle rozbudowujemy park urządzeń i akcesoriów treningowych, np. w ciągu ostatniego roku zakupiliśmy dodatkowe 3 maszyny Hammer Strength typu Plate Load i jedno urządzenie Cardio. Dzięki temu nasi klubowicze nie mogą narzekać na brak stymulacji treningowej i pomimo wzrostu klubowiczów nie ma problemu z barkiem sprzętu w godzinach wieczornych, a właśnie tego według mnie oczekują klubowicze. Oczywiście ma na to również ciągła promocja klubu w Internecie i mediach społecznościowych.

Jaki model zarządzania preferujesz? Czy sam jesteś Managerem klubu, czy może klub prowadzi powołana do tego osoba?

 Na chwilę obecną zarzadzaniem klubem zajmuję się osobiście z pomocą Managera, jednak docelowo będę chciał przekazać większość obowiązków zarządczych osobie do tego dedykowanej. Z doświadczenia jednak wiem, że kontrola właściciela jest bardzo potrzebna i to nie tylko w kwestiach ekonomiczno-finansowych ale również jakości funkcjonowania klubu. Jestem zwolennikiem hasła „ Pańskie oko konia tuczy”.

Jaka grupa użytkowników stanowi większość w klubie Strefa Formy, co powoduje iż przyciągacie w większości taką grupę?

W większości są to mężczyźni, aczkolwiek systematycznie zwiększa się również ilość kobiet. W większości są to osoby systematycznie trenujące.  Myślę, że powodem wyboru naszego klubu jest atmosfera, trenerzy i sprzęt, który trudno znaleźć w innych miejscach.

Większość klubu jest w sprzęcie Hammer Strengh, jak się sprawdza sprzęt tej marki w Twoim klubie, jak oceniają go użytkownicy?

Tak, dzięki temu jesteśmy oficjalnym centrum treningowym Hammer Strength. W chwili obecnej jedynym w Warszawie. Według mnie i myślę większości naszych klubowiczów, zwłaszcza bardziej zaawansowanych, maszyny Hammer Strength można uznać za jedne z najlepszych na świecie. Opatentowana budowa gwarantuje bezpieczeństwo i dużą efektywność treningową. Posiadamy między innymi maszyny z serii Ground Base, które rewelacyjnie uzupełniają trening funkcjonalny i sprawnościowy. Maszyny te pomagają przełamywać wszelkie bariery treningowe.

Jakie cele na 2017 r. posiadacie jako marka Strefa Formy

Oczywiście będzie to kolejny rok pracy nad rozpoznawalnością naszej marki. Na naszej stronie i funpage’u pojawiać się będą porady treningowe oraz dietetyczne. Będziemy ponadto nadal rozbudowywać ofertę sklepu z suplementami.

Dziękuję za rozmowę.