Źródło: Materiały DFE Fitness 24h

 

Przy projektowaniu strefy wejścia i recepcji w całodobowym klubie fitness warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które stanowią podstawę funkcjonowania obiektu i w dłuższej perspektywie stanowią o jego sukcesie.

Wejście z kontrolą dostępu.

Otwarcie obiektu całodobowego wymaga wyboru rozwiązania, które pozwoli na samodzielne wejście klubowiczów o dowolnej porze dnia i nocy przy jednoczesnej pełnej kontroli dostępu. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem w strefie wejścia są śluzy osobowe działające na zasadzie naprzemiennie otwieranych drzwi. Są obecnie na rynku urządzeniami o najwyższym poziomie zabezpieczenia, które pozwalają na eliminację wejść dwóch osób na jedną kartę dostępową. W klubie 24/7 dobrze sprawdzają się również bramki sensoryczne z wysokimi szybami zamontowane w strefie recepcji.

Odpowiednia przepustowość.

Ilość urządzeń kontroli wejścia powinna być dobrana w zależności do wielkości i specyfiki klubu, aby zapewnić optymalną przepustowość w czasie największej kumulacji ruchu wchodzących i wychodzących.

Wymogi ewakuacyjne. Dostęp dla osób niepełnosprawnych.

Każdy z obiektów podlega przepisom ewakuacyjnym i wymaga dostosowania w tym zakresie. W przypadku zastosowania śluz wejściowych, konieczny będzie montaż dodatkowych drzwi ewakuacyjnych lub specjalnej śluzy przystosowanej do celów ewakuacyjnych. W przypadku bramek i kołowrotków – zastosowanie urządzeń z szerszym światłem przejścia (min. 90 cm) lub montaż dodatkowej bramki uchylnej. Powyższe rozwiązania pozwalają jednocześnie na zapewnienie dostępu dla osób niepełnosprawnych i otwarcie klubu „bez barier”.

Bezawaryjna eksploatacja.

Kluby fitness są obiektami o dużym natężeniu ruchu, dlatego warto zadbać o ich wyposażenie w urządzenia najwyższej jakości zapewniające długotrwałe i bezawaryjne użytkowanie.

Walory estetyczne i użytkowe.

Recepcja to wizytówka całego klubu. Dzięki szerokiej gamie materiałów wykończeniowych i kolorystyce nawet urządzenia kontroli dostępu mogą stanowić jej element dekoracyjny. Oprócz wyglądu ważna jest również dbałość o komfort użytkowników. Można to osiągnąć np. poprzez dobór urządzeń ułatwiających przejście z torbami sportowymi (bramki sensoryczne lub kołowrotki z pojedynczym ramieniem) lub wyposażenie w dodatkowe akcesoria (podświetlenia, piktogramy LED itp.).

Zapraszamy do zapoznania się z innymi materiałami firmy KLIKNIJ

                                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                       Śluza C5
                                                                                                                                                                                  Bramki BAR ONE Unipod i BAR ONE Gate, Next Level Fitness Club Sofia

 Polecamy także:

Just GYM z dziewiątym klubem w Opolu