Otworzyłeś piękne studio fitness, które zaczęło funkcjonować. Zatrudniłeś osobistych trenerów “rockstar”, aby zmotywować swoich klubowiczów. Skonfigurowałeś oprogramowanie do zarządzania firmą, aby ułatwić procesy. Przeznaczyłeś odpowiedni budżet na marketing, aby przyciągnąć nowych członków. Dokonałeś analizy rynku, żeby dostosować program treningowy do zapotrzebowania społeczności lokalnej oraz potencjalnej grupy docelowej. Teoretycznie masz wszystko czego potrzebujesz, oprócz tłumów na zajęciach. Co w takim razie możesz zrobić żeby zwiększyć frekwencję?

Ważne jest, abyś miał oko na wydajność, płatności i frekwencję, w przeciwnym razie możesz stracić członków, nawet nie zdając sobie z tego sprawy – i to ostatecznie wpłynie na wynik finansowy Twojego studia.

O to kilka podpowiedzi, w jaki sposób zwiększyć o 20% frekwencje na zajęciach fitness:

Monitoruj wzorce obecności na zajęciach

Jeśli chcesz zwiększyć frekwencję na swoich zajęciach, musisz wiedzieć, jak wyglądają obecne wzorce frekwencji. Korzystając z odpowiedniego systemu, lub mierząc frekwencje na własną rękę, możesz łatwo monitorować, które zajęcia są najbardziej popularne i które stopniowo tracą popularność.

zajęcia fitness limit na zajęciach liczba zajęć w miesiącu limit miesięczny faktyczna liczba osób frekwencja
TBC 30 5 150 101 0,673333333333333
ABS 30 4 120 61 0,508333333333333

Powyżej tabelka obrazująca najprostszą formę liczenia frekwencji na zajęciach fitness.
Na podobnej zasadzie możesz policzyć koszt zajęć na instruktora:

zajęcia fitness instruktor koszt za 1h zajęć limit na zajęciach liczba zajęć w miesiącu
TBC Anna T 50 30 12
ABS Michał Z 80 30 7
limit miesięczny faktyczna liczba osób frekwencja koszt zajęć stawka za osobę
360 101 0,280555555555556 600 5,94059405940594
210 61 0,29047619047619 560 9,18032786885246

Wyznacz powyżej jakiej kwoty za osobę, zajęcia przestają być dla Ciebie rentowne, a jaka jest idealna kwota, do której powinieneś dążyć.

Jeśli zajęcia fitness są stale popularne, to dobra wskazówka, że ​​możesz oferować tę zajęcia częściej w ciągu dnia lub tygodnia. Jeśli natomiast frekwencja jest cały czas malejąca warto przeanalizować co jest tego przyczyna i podjąć odpowiednie kroki żeby to zmienić:
– sprawdzić jak instruktor prowadzi zajęcia,
– podpytać dlaczego osoby, które były pierwszy raz na zajęciach, już na nie nie wróciły,
– przeanalizować czy zajęcia są zbyt skomplikowane, nie cieszą się popularnością (czasem to nie wina instruktora),
– zastanowić się czy nazwa jest właściwa (tak, nazwa ma znaczenie )
– pomyśleć nad ewentualną zmianą zajęć

Inną ważną informacją o frekwencji może być informacja, który z Twoich pracowników przyciąga najwięcej osób. Jeśli konkretny trener konsekwentnie widzi wysoką frekwencję w różnych porach dnia, rozważ zaangażowanie go w większą liczbę zajęć. Wprowadzenie większej liczby osób na zajęcia może być tak proste, jak zapewnienie im większej ilości okazji do ćwiczeń ze swoim ulubionym instruktorem. Podejmując ten krok dokładnie jednak przeanalizuj czy do tego instruktora przychodzą stale te same osoby, czy są to różni klubowicze. Jeśli w Twoim studio płaci się za wejście, to żaden problem. Jeśli natomiast wykupuje się karnet, warto wprowadzić różnorodność i przyciągnąć nowych, potencjalnych klubowiczów.

Wprowadzenie oferty poza godzinami szczytu

Są studia fitness, w których prowadzone są zajęcia także poza godzinami szczytu, kiedy frekwencja jest najczęściej niższa. Spróbuj zwiększyć frekwencje tworząc specjalną ofertę na te właśnie godziny! Możesz zaoferować niższą cenę na zajęcia z mniejszą frekwencją lub podświetlić ceny „happy hour” na posiłki i napoje w studio podczas tych godzin.

Planowanie zajęć w godzinach poza szczytem daje osobom starszym możliwość korzystania z udogodnień w spokojniejszej atmosferze, co jest bardzo atrakcyjną perspektywą dla osób nowych, zaczynających przygodę z fitnessem. Dodatkowym bonusem jest maksymalizacja zwrotu z inwestycji poprzez utrzymanie tętniącego życiem studia fitness poza godzinami szczytu.

Ułatw klubowiczom rejestrację

Około 40% zajęć jest rezerwowanych online poza godzinami pracy w niektórych branżach, więc upewnij się, że Twoje studio pozwala na rezerwację za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji mobilnej, aby przyciągnąć więcej rejestracji.

Zezwolenie klubowiczowi na zarezerwowanie miejsca w aplikacji lub nawet za pomocą prostego wyszukiwania Google zwiększy prawdopodobieństwo, że pojawią się na zajęciach fitness. Wprowadź również jasny regulamin na jaki czas przed zajęciami, można zwolnić rezerwację bez żadnych konsekwencji.

Wykorzystaj media społecznościowe

Wykorzystanie mediów społecznościowych nie powinno polegać tylko na publikowaniu godzin zajęć i specjalnych wydarzeń.. Możesz także użyć małej magii mediów społecznościowych, aby pokazać zajęcia w innym świetle i zachęcić ludzi do ich sprawdzenia.

Spróbuj umieścić na instagramie lub facebooku wideo na żywo z nowych zajęć, aby pokazać, o co w tym wszystkim chodzi, lub opublikować zdjęcie szczęśliwych członków po świetnej sesji jogi, która może zainteresować innych uczestników następnym razem. Krótkie aktualizacje mediów społecznościowych to najlepszy sposób, jak wykazały badania, aby marki mogły wchodzić w interakcje z konsumentami.

Wniosek

Baw się dobrze w swoim studiu fitness. Jeśli chcesz 100% obecności, uczestnictwa i wysiłku, przygotuj się na to samo. Pozostań otwarty na opinie i coaching i pamiętaj, że dobrze jest samemu postawić na ruch i w taki sposób wyrazić swoją osobowość!

Polecamy także:

Klub Sky Fitness w Ostrowie Wielkopolskim w nowej odsłonie. Już wkrótce wielkie otwarcie