źródło: informacja prasowa

5 lat temu wystartowała pierwsza edycja Runmageddonu – cyklu ekstremalnych biegów z przeszkodami, który w tak krótkim czasie zyskał wielką popularność wśród pasjonatów sportu, fanów ekstremalnych wyzwań czy zwolenników niecodziennej zabawy. 

– 13 kwietnia 2014, 9:55. Stoję na końskiej maszynie startowej na warszawskim Służewcu przed grupą 150 Uczestników, którzy za chwilę wystartują z niej do startu w pierwszej edycji Runmageddonu. Krzyczę do nich, że na trasie trzeba sobie pomagać. Uczestnicy nie wiedzą, że chwilę po starcie będę biegł na skraj basenu, żeby sprawdzić, czy faktycznie wskoczą do wody. Nie wiem tego, bo w wodzie pływają metrowe glony. Ufff, pierwsi wskoczyli. Nikt nie puka się w głowę, nie rezygnuje z dalszej trasy. W końcu pierwsi Uczestnicy docierają do mety. Ubłoceni, zmęczeni, dumni. I najważniejsze – zachwyceni nową formułą imprezy. Największe wrażenie zrobiły przeszkody i możliwość pomagania sobie na trasie.- opowiada o pierwszym wydarzeniu prezes Runmageddonu i jego pomysłodawca Jaro Bieniecki.

W dniu 13 kwietnia br. minęło dokładnie 5 lat od pierwszego Runmageddonu Warszawa na Służewcu, organizatorzy oraz uczestnicy hucznie świętowali swój jubileusz podczas trwającego Runmageddonu Wrocław.

– W dniu 5. urodzin Runmageddonu, czuję wdzięczność za każdą z niemal 200 tysięcy ubłoconych i szczęśliwych twarzy na mecie, za setki historii, które opowiedzieli mi uczestnicy o zmianach w ich życiu. Jestem szczęśliwy, że nasze ekstremalne wyzwanie ma taką siłę i niesie ze sobą tyle dobrego. Cieszę się, że Runmageddon zmienia podejścia do życia i do samego siebie, kształtując siłę i charakter oraz  inspirując do podejmowania wyzwań i cieszenia się pełnią życia. W dniu urodzin dziękuje ekipie za profesjonalizm, uczestnikom za energię i pasję. To było wspaniałe pięć lat. – mówił podczas 5. Urodzin Runmageddonu prezes Jaro Bieniecki.Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 180 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Polecamy także:

Znamy szczegóły dotyczące budowy nowego Zagłębiowskiego Parku Sportowego