źródło: materiały prasowe

Okres wakacyjny to tak zwany martwy sezon dla tradycyjnych siłowni. Chociaż osoby aktywne nie zapominają o regularnych treningach także w wakacje, to w przeważającej części wybierają zajęcia plenerowe. Z pomocą wówczas przychodzą siłownie outdoorowe. Jungle Gym znajdująca się w Tulum szybko po otwarciu została ogłoszona najlepszą siłownią plenerową na świecie.

Zaprojektowana w stylu Freda Flintstone’a wyłącznie z drewna, kamienia, bambusa i lin, zapewnia ćwiczącym nie tylko rajskie widoki, ale także pełen sprzęt do ćwiczeń:

  • Hantle drewniane / kamienne od 5 lbs – 158 lbs / 2kg- 72kg
  • Ławka z bali
  • Drewniane i bambusowe stojaki do przysiadów
  • Talerze olimpijskie z drewna i kamienia
  • Drewniane sztangi olimpijskie
  • Bloczki wykonane z bambusa i liny
  • Krzyżak linowy
  • Kłody strongman
  • Marmurowe Kettlebells
  • Maty do jogi i miejsce do rozciągania

Położona na karaibskim wybrzeżu Tulum, kilka godzin jazdy od Cancun, Jungle Gym przyjmuje gości nieprzerwanie od lutego 2017 roku. Samodzielnie zaprojektowana przez właścicieli, Alastair i Katie siłownia szybko stała się popularna w mediach społecznościowych, umieszczając ją na mapie jako jedną z najlepszych siłowni do odwiedzenia na świecie. Jungle Gym oficjalnie odmawia jednak współpracy z influencerami, chcąc pozostać w pełni autentycznym miejscem.

“Nasza siłownia to projekt, który powstał z pasji, łączący zamiłowanie do fitnessu i natury. Pozwala doświadczyć piękna plaży i dżungli podczas ćwiczeń. Cały nasz sprzęt jest przez nas projektowany, a następnie ręcznie rzeźbiony przez lokalnych stolarzy przy użyciu naturalnych materiałów pochodzących z Meksyku” – tłumaczą właściciele.

Właściciel Alastair to były komandos Royal Marine Commando (Zielone Berety). Po odejściu z wojska po ponad 12 latach służby w Marines i Siłach Powietrznych pracował przez kilka lat jako instruktor obozów wojskowych w Europie, a także podczas zimowych odosobnień w Tulum.

Katie, która prywatnie jest partnerką Alastair i współtworzy Jungle Gym, również jest od wielu lat związana ze sportem. Zawodowa gimnastyczka, triathlonistka Ironman oraz pływaczka, która dodatkowo posiada czarny pas w kickboxingu.

Ile to kosztuje?

W odróżnieniu od wielu siłowni plenerowych, Jungle Gym jest płatna. Oferuje także treningi personalne oraz wypożyczenie ręczników, a nawet profesjonalne zdjęcia! Goście mają zapewnione także ręczniki do twarzy, wodę oraz krem do opalania.

Sesja pojedyncza: 500 pesos / 30 USD
Karnet tygodniowy: 2000 pesos / 120 USD
Karnet 5 wejść: 2000 pesos / 120 USD
Trening personalny 1 na 1 : 2000 pesos / 120 USD, dopłata do kolejnej osoby na treningu to 30 USD
Wynajem ręczników : 50 pesos / 2 USD (100% idzie na pomoc Tulum Dogs)

Siłownia oferujemy bezpłatne członkostwo w dla lokalnej policji, straży pożarnej i wojska. Oferuje także karnety za pół ceny dla wojska, straży pożarnej i policji dowolnego kraju z ważnym i aktualnym dowodem osobistym.

Profesjonalna fotografia

Zdjęcia z treningu to niemal rytuał dla wielu bywalców siłowni. Często jednak to część procesu budowania sylwetki, który pozwala porównać efekty przed i po. Jungle Gym bazując na swojej rozpoznawalności i oryginalności oferuje profesjonalne sesje zdjęciowe dla swoich klientów.

Sesje zdjęciowe odbywają się między 6 rano a 8 rano dla najlepszego oświetlenia i wyłącznego korzystania z siłowni. Koszt profesjonalnej fotografii to 450 USD za jedną osobę plus wynajem fotografa na godzinę. Dodatkowe osoby, które zostaną sfotografowane, poniosą dodatkową opłatę w wysokości 50 USD za osobę. Pracownicy Jungle Gym przychodzą wcześniej, aby otworzyć, posprzątać i przygotować siłownię do sesji zdjęciowej oraz być pod ręką do pomocy.

Godziny otwarcia Jungle Gym

Jungle Gym jest otwarta od godziny 9.00 do 17.00, dlatego też usługi takie jak treningi personalne są zwykle rezerwowane rano lub po południu, aby zminimalizować ruch i móc komfortowo zrealizować trening. Największy ruch jak podają właściciele jest między godziną 10.00 a 12.00.