źródło: ŚląskiBiznes.pl

Zapadła decyzja o rozbudowie Wodnego Parku Tychy. Obiekt wzbogaci się o drugą taflę lodowiska, basen zewnętrzny i dodatkowe sauny. Miasto nie będzie musiało wydawać pieniędzy na zasilenie nowych elementów parku w prąd i ciepło.
Druga tafla lodowiska powstanie na wysokości parkingu Wodnego Parku Tychy.

Od dawna myśleliśmy o budowie drugiej tafli. Stadion Zimowy ma takie obłożenie, że łyżwiarze i hokeiści korzystają z niego od wczesnego ranka do późnych godzin nocnych. Szukaliśmy odpowiedniej lokalizacji i zdecydowaliśmy o stworzeniu układu dipolowego tzn. wykorzystaniu synergii chłodu (lodowisko) i ciepła (basen), co pozwoli nam osiągnąć maksymalny efekt energetyczny – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

W pobliżu powstanie niezależny basen zewnętrzny, z osobnym wejściem, i z miejscem do odpoczynku na trawie, w cieniu drzew. Na terenie parku wodnego powstanie kolejny basen zewnętrzny, powiększona zostanie także strefa sauny, opiewająca na 120 osób.

Nowe obiekty zasilane będą prądem i ciepłem produkowanym z biogazu przez zarządzające aquaparkiem Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. w oczyszczalni ścieków.

– Produkujemy za dużo ciepła i energii. W okresie roku od uruchomienia produkcji energii z biogazu wyłącznie w jego instalacji wytworzono 6,4 GWh energii elektrycznej, co pozwoliłoby zasilić 10-tysięczne miasto. Do wyprodukowania takiej ilości energii w elektrowni węglowej potrzeba 29 wagonów węgla! Teraz tę dodatkową energię wykorzystamy w nowych obiektach – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., zarządzający Wodnym Parkiem Tychy, który będzie realizował inwestycje.

Polecamy także:

CityFit najemcą Atrium Centrum