źródło: healthclubmanagement.co.uk

Operatorzy klubów fitness i siłowni w Kalifornii pozywają gubernatora stanu Gavina Newsoma. Jest to próba ponownego otwarcia stanowych obiektów fitness. California Fitness Alliance (CFA) złożyła pozew w odpowiedzi na środki Newsoma mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19 , który CFA twierdzi, że „nieuczciwie atakuje” branżę fitness.

Siłownie i kluby fitness zostały po raz pierwszy zamknięte w marcu. Po złagodzeniu środków blokujących w czerwcu, nakazano im ponowne zamknięcie drzwi w połowie lipca. Zaledwie kilka tygodni po pozwoleniu na otwarcie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, centra fitness mogą być ponownie otwierane w pomieszczeniach przy 10% pojemności na obszarach, gdzie infekcje spadają z „rozległych do znacznych”. Na obszarach o minimalnych infekcjach siłownie mogą zostać ponownie otwarte w pomieszczeniach przy 50% pojemności. Na obszarach, gdzie wirus jest uważany za „powszechny”, siłownie pozostają zamknięte.

W pozwie wniesionym do Sądu Najwyższego Hrabstwa Los Angeles, CFA twierdzi, że gubernator nie ma racji, zmuszając siłownie do zamykania bez dostarczenia dowodów, że przyczyniają się one do epidemii wirusa.

„Kiedy zaczęła się pandemia, członkowie CFA skupili się na byciu częścią rozwiązania” – powiedziała Francesca Schuler, partner założyciel CFA i dyrektor generalny In-Shape Health Clubs.

„Stworzyliśmy ścisłe wytyczne, aby zapewnić bezpieczeństwo publiczne podczas ćwiczeń w pomieszczeniach, aby Kalifornijczycy mogli uzyskać korzyści zdrowotne związane z ćwiczeniami i pomóc rozszerzyć walkę z COVID-19. Kiedy państwo na krótko otworzyło się ponownie, protokoły te zadziałały.”

„Pomimo wielokrotnych próśb o informacje, Kalifornia nie udostępniła żadnych danych na temat źródeł epidemii w stanie, ale badanie CFA ujawniło, że z ponad 5,5 miliona członków, którzy zameldowali się w 285 centrach fitness między 12 czerwca a 13 lipca, tylko 0,002 procent uzyskało wynik pozytywny na COVID-19 ”.

Scott J. Street, prawnik reprezentujący CFA, dodał: „CFA niechętnie podejmuje takie działania. Jego członkowie nie tylko przestrzegali początkowego ośmiotygodniowego lockdownu, ale wielu z nich było proaktywnych w zamykaniu działalności przed wprowadzeniem w marcu w całym stanie nakazu pozostania w domu, co było dowodem ich zaangażowania w zdrowie ich społeczności.”

„Od tego czasu CFA współpracuje z Urzędem Gubernatora i stanowymi urzędnikami ds. Zdrowia, aby szczegółowo opisać, w jaki sposób zajęcia fitness w pomieszczeniach można bezpiecznie wznowić i wzmocnić ogólnostanowe wysiłki, aby pomóc ludziom zachować zdrowie i dobre samopoczucie podczas pandemii.

„Niestety, nieokreślone przedłużenie wirtualnego zamknięcia w całym stanie i nieuzasadnione przepisy ograniczające dostęp do centrów fitness zagrażają zdrowiu i dobrostanowi milionów Kalifornijczyków, którzy potrzebują bezpiecznego miejsca do ćwiczeń. Ma to również niszczący wpływ na wiele tysięcy osób zajmujących się fitnessem, z których większość dostała się do branży, ponieważ wierzą w pomaganie ludziom w prowadzeniu zdrowszego życia ”.

CFA powstała w marcu, aby stać się „zjednoczonym głosem wszystkich profesjonalistów fitness w Kalifornii”.

Polecamy także:

Boris Johnson z niezapowiedzianą wizytą w The Gym Group South Ruislip