źródło: informacja prasowa

W swojej pierwszej wyprodukowanej zdalnie kampanii, Zalando promuje kreatywne sposoby na utrzymywanie formy i aktywność fizyczną w nowej rzeczywistości oraz przekonuje, że w czasach dystansowania społecznego, to właśnie sport może łączyć ludzi, nawet wirtualnie. Spot reklamowy i kampania przedstawia historię 11 osób, które zamiast trenować na siłowni czy w klubie sportowym, robią to w swoich domach.

Bohaterowie kampanii w różny sposób interpretują hasło​„Together I am strong” i podejmują wyzwanie uprawiania aktywności fizycznej w swoich domach. Wszystkich łączy jedno: trenują w domu i znajdują do tego siłę dzięki kontaktom z pozostałymi członkami swojej społeczności. Spot reklamowy zabiera widzów w podróż po mieszkaniach i domach członków obsady, łącząc różne techniki filmowania, animacji oraz ilustracji.

Współpraca z agencją Kolle Rebbe z Hamburga zaowocowała powstaniem kampanii, która odnosi się do nowej rzeczywistości wielu osób. Kreatywność odgrywa w niej ważną rolę i często jest nawet niezbędna, aby kontynuować domowe treningi. Siłownie, kluby taneczne i studia jogi oferują zajęcia online, za pośrednictwem mediów społecznościowych, a fani aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, zamiast w świecie rzeczywistym, spotykają się na treningach online. Ćwiczą w domach i wykorzystują do tego zupełnie nowe sprzęty sportowe. Butelki wody stają się ciężarkami, rama drzwi zamienia się w drążek, a dywan w matę do jogi.


Kampania nie tylko motywuje do aktywności fizycznej osoby, które zostały w domach, ale także dodaje otuchy twórcom z branży kreatywnej, przed którymi stoją obecnie nowe wyzwania. Idea połączenia sił i bycia razem, nawet mimo dzielącej wszystkich odległości, jest wyrazem solidarności.

Nowy model i zasady produkcji umożliwiły szybką produkcję zdjęć i materiałów video na kanały Zalando. Stefanie Soho była odpowiedzialna za reżyserię spotu reklamowego, a ilustracje, które się w nim pojawiają stworzone zostały przez Deveroe. Kamera zagląda do mieszkań bohaterów kampanii i nagrywa ich nową, sportową rutynę w salonach, na balkonach a nawet na dachu.

W pierwszej scenie widzimy nauczycielkę jogi Steph Cusack, która łączy się z uczniami na zajęcia online na platformie Zoom. Następnie przenosimy się do mieszkania Phillipa Pratta, który wykorzystuje do treningu z obciążeniem swój wózek inwalidzki. Max Lang, olimpijski sztangista, prezentuje kreatywne pomysły na ćwiczenia w czterech ścianach. Kolejne ujęcia przedstawiają sportowców i ich sposoby na treningi w domu, od fitnessu po koszykówkę, dostosowane do nowej rzeczywistości

Polecamy także:

“Co tydzień dołączają do treningów również inne osoby” – ciekawa inicjatywa firmy Divante