źródło: www.leisureopportunities.co.uk

Kampania obejmująca całą branżę, zapewni operatorom fitness praktyczne zasoby potrzebne do zapewnienia bezpiecznego i skutecznego powrotu do biznesu w brytyjskich siłowniach i obiektach sportowych.

Kampania, nazwana Fit Together i rozpoczęta 10 czerwca, jest prowadzona przez brytyjski przemysł, który będzie oferował praktyczne narzędzia, porady i wskazówki, oparte na zalecanych przez sektor ramach ponownego otwarcia. Ramy zostały opracowane przez UKactive, ukształtowane w drodze konsultacji z operatorami i zatwierdzone przez niezależnych doradców naukowych.

Skupia się ona na przekonaniu opinii publicznej, że powrót do siłowni i obiektów rekreacyjnych będzie bezpieczny.

Sercem kampanii jest zestaw Fit Fit, który zapewnia wszystkim operatorom fitness narzędzia, których potrzebują, aby dostosować się do ram i wspierać swoich klientów w utrzymaniu zalecanych przez rząd środków dystansowania społecznego, a także najwyższych standardów czystości.

Operatorzy, którzy podpiszą oświadczenie dotyczące udziału w akcji, będą mogli wyświetlić zatwierdzoną pieczęć zgodności, aby dać klientom pewność.

Zestaw narzędzi będzie obejmował plakaty i oznakowanie – obejmujące podstawowe środki nakreślone w ramach – które będą wyświetlane w odpowiednich punktach i obszarach w klubach.

Zapewnią one klientom wskazówki dotyczące ogólnych zachowań i obowiązków; utrzymywanie bezpiecznej odległości; korzystanie ze sprzętu; urządzenia do użytku; oraz instrukcje pływania, terenów zewnętrznych i zajęć.

Operatorzy otrzymają również bezpłatne, personalizowane znaki i komunikaty w mediach społecznościowych, aby zwiększyć świadomość, podczas gdy strona Fit Together ma sklep, w którym znajdują się dalsze oznakowania, takie jak naklejki podłogowe, które kierują przepływem klientów przez obiekty.

Wielu wiodących brytyjskich operatorów poparło kampanię.

Duncan Bannatyne, przewodniczący The Bannatyne Group, powiedział: „Grupa Bannatyne w pełni popiera kampanię Fit Together w UKactive. Sektor ten będzie odgrywał dużą rolę we wspieraniu wychodzenia  z koronawirusa, fizycznie, psychicznie i ekonomicznie. Niedawno zapytaliśmy naszych członków, czy byliby pewni, że wrócą do lokalnego klubu zdrowia w czerwcu lub lipcu, jeśli zastosowane zostaną odpowiednie środki bezpieczeństwa. Ponad dwie trzecie zgodziło się na to.”

Tim Hollingsworth, dyrektor naczelny Sport England, powiedział: „Biorąc pod uwagę fakt, że aktywność fizyczna była na rekordowym poziomie przed pandemią koronawirusa, uspokajającym jest, że podczas blokady pojawiły się nowe nawyki i że utrzymanie aktywności fizycznej było priorytetem dla wielu, jako sposób na utrzymanie zdrowia i samopoczucia psychicznego. “

Fit Together stanowi część czterostopniowej strategii ukactive wspierającej ponowne otwarcie sektora aktywności fizycznej, która obejmuje również: badania nad modelowaniem biznesowym; zalecane ramy dla operatorów; i wsparcie polityki.

Polecamy także:

Rośnie e-sprzedaż akcesoriów i ubrań sportowych – raport