Biznesowy CORE działalności klubów fitness stanowi przychód z członkostw, które generują największą część obrotu. Chcąc zwiększyć zysk, osoby zarządzające sięgają po dodatkowe usługi, które odpowiednio wprowadzone do sprzedaży przekładają się na dodatkowy kapitał. Taką usługą są kawomaty Costa Coffee.

Podczas tegorocznej Debaty CEO na Fiwe Fitness Trade Show eksperci poruszyli ważną kwestię dotyczącą konkurencji oraz walki cenowej. Kluby fitness prześcigają się w kolejnych atrakcyjnych ofertach, natomiast niczym nadzwyczajnym się nie wyróżniają. Powierzchnia, sprzęt, aranżacja wnętrz niejednokrotnie zachwyca, jednak jest czymś powtarzalnym, co nie przywiązuje klienta na długo i nie sprawia, że będzie lojalny danej lokalizacji (Sebastian Goszcz określił to mianem polaryzacji lojalności). Również Marek Prusiński wielokrotnie podkreślał, że właściciele powinni stawiać na coś co odróżni klub x od y.
Kawa to produkt, który od lat kojarzy się z przyjemnością i czasem dla siebie. Równocześnie stanowi świetny element socjalizacji. Najlepsze rozmowy prowadzi się przy kawie. Może nie jest czym oryginalnym, ale samo wykorzystanie znanego brendu, jakim jest Costa Coffee, w celu zwiększenia zysku i wyróżnienia się na rynku wydaje się dobrym pomysłem.

Na temat szczegółów implementacji usługi opowiada w wywiadzie Katarzyna Kolanowska z firmy IC events. 

Polecamy także:

Costa Coffee Polska podbija rynek branży sportowej łącząc siły z International Center of Events II