fot. mat.prasowe

Wystawa fotografii Woman & Space – kiedy fitness spotyka się ze sztuką

Połączenie przestrzeni fitness ze sztuką to nowy pomysł sieci klubów Zdrofit na zaproponowanie klubowiczom i odwiedzającym synergii doświadczeń związanych z aktywnością fizyczną
i wystawami artystów. Nowo otwarty klub, w którym zrealizowano tę koncepcję, mieści się na warszawskiej Pradze w zmodernizowanym Centrum Praskim Koneser.

Wystawą inaugurującą jest cykl fotografii „Women & Space” Patryka Tomaszewskiego (pseudonim Mannequin Photography). Autor zdjęć pochodzi z Krakowa, w którym rozwijał się jako początkujący artysta. Fotografował dla wielu magazynów, zrealizował kilka wystaw autorskich, jego zdjęcia ozdabiały krakowskie lokale, ale nie lubi mówić o sobie. Uważa, że zdjęcia same się obronią. W 2015 roku, we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz innymi specjalistami w dziedzinie fizjoterapii współtworzył wizualną oprawę do projektu „Amazonki: po drugiej stronie zwierciadła”. Tego typu działania artystyczne ceni sobie najbardziej. Przed jego obiektywem stawało wiele znanych twarzy, takich jak Urszula Grabowska, Jerzy Stuhr czy Grzegorz Turnau.

Wystawa „Woman & Space”  jest pierwszą wystawą Patryka Tomaszewskiego w Warszawie, przygotowaną na zaproszenie sieci klubów fitness Zdrofit.

– Pomysł jest nowatorski i wyjątkowy. Zdrofit słynie ze swojego unikalnego podejścia do wielu tematów, w związku z tym wystawa idealnie wpisuje się w wizję nowej kampanii, w której stawiamy na zdrowie, dobre samopoczucie i naturalne piękno – mówi Patryk Tomaszewski, który w klubach fitness pracuje również jako instruktor, trener i szkoleniowiec.

Wystawa znajduje się w ogólnodostępnej strefie recepcji, w części wypoczynkowej klubu. Można ją zwiedzać w godzinach otwarcia, czyli od poniedziałku do piątku od 6.00 do 23.00 oraz od soboty do niedzieli w godzinach 7.00-22.00. Miejsce ekspozycji zdjęć daje możliwość oglądania ich przez wszystkich chętnych, nie tylko przez klientów sieci Zdrofit.

Chcemy pokazywać między innymi prace początkujących twórców, tak aby wspierać ich rozwój artystyczny. Praski Koneser wydał nam się idealnym miejscem do zrealizowania pomysłu łączenia sztuki z aktywnością fizyczną – mówi Joanna Skrzyńska, Manager Operacyjny sieci Zdrofit.

Z takim podejściem zgadza się również autor wystawy Woman & Space, który powiedział:

Uważam, że jest to piękna idea. Znam wielu kreatywnych twórców w różnych dziedzinach, którzy nie mają siły przebicia, a ich prace są ponadczasowe i nie odbiegają jakością od tego, co jest promowane w mediach. Każdy potrzebuje wsparcia, zwłaszcza na początku swojej drogi. Pomagając innym, sami zyskujemy.

Patryk Tomaszewski

Fotograf z tytułem fototechnika. Działa pod pseudonimem Mannequin Photography. Magister politologii. Ze sportem związany od 2011 roku. Międzynarodowy prezenter oraz szkoleniowiec, instruktor fitness, nauczyciel jogi i pilatesu, trener personalny, właściciel firmy Sport & Photography Patryk Tomaszewski.
Pochodzi z Krakowa, w którym rozwijał się jako początkujący artysta. Fotografował dla wielu magazynów, między innymi „Wesele”, „Vita Medium” czy „Offset Magazyn”.

W 2015 roku, we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz innymi specjalistami w dziedzinie fizjoterapii współtworzył wizualną oprawę do projektu „Amazonki: po drugiej stronie zwierciadła”. Tego typu działania artystyczne ceni sobie najbardziej. Przed jego obiektywem stawało wiele znanych twarzy, takich jak Urszula Grabowska, Jerzy Stuhr czy Grzegorz Turnau.

Zrealizował kilka wystaw autorskich, jego zdjęcia ozdabiały wiele lokali krakowskich, ale nie lubi mówić o sobie. Uważa, że zdjęcia same się obronią. To dzięki wszechstronnemu wykształceniu, niesłychanej otwartości i uważności na człowieka jego zdjęcia w wyjątkowy sposób pokazują ludzkie ciało w ruchu. Podróże, ciągłe poszukiwanie nowych źródeł inspiracji oraz spotkania z klientami prowokują go do nowych fotograficznych wyzwań.

źródło: Centrum Prasowe Zdrofit