artykuł partnerski

W ciągu ostatnich kilku dni branża fitness stanęła w obliczu dużego wyzwania spowodowanego koronawirusem. Jako eFitness, po wielu rozmowach z naszymi klientami widzimy, że każdy chce wyjść z tej sytuacji obronną ręką – jak to zrobić?

Pamiętaj, że po swojej stronie masz system, który pomoże w każdym działaniu, nawet przy zamkniętym klubie. Teraz bardziej niż kiedykolwiek warto skorzystać z jego możliwości.

Poniższe rady to zapowiedź cyklu, którym będziemy się z dzielić w najbliższych tygodniach.

Przede wszystkim pozostań w kontakcie z Twoimi klubowiczami. Nie dopuść, by zapomnieli o Tobie. Jeśli pozwolisz na to teraz, nie będziesz mógł liczyć na wznowienie lub kupno nowych karnetów, gdy sytuacja wróci do normy. Zachęcaj klubowiczów do aktywności i bądź z nimi w kontakcie dzięki wiadomościom email, SMS oraz powiadomieniom w aplikacji mobilnej.

Nie tylko kanały social media. Twoim sojusznikiem jest tutaj także Strefa klienta. Jak pewnie sam zaobserwowałeś, na Facebooku i innych platformach społecznościowych nastąpiło zmasowane produkowanie treści. Twoje działanie może zgubić się w gąszczu informacji. Regularne publikowanie treści np. treningów i porad w „Aktualnościach” na Strefie klienta nie pozwoli klientom zapomnieć o Twoim klubie.

Miło Cię widzieć. Istnieje wiele darmowych rozwiązań do prowadzenia spotkań i konferencji online nawet przy dużych grupach uczestników. W eFitness korzystamy z narzędzi Google, które z powodzeniem wykorzystujemy w trybie pracy zdalnej nawet przy spotkaniach w szerokim gronie. Ty też możesz je wykorzystać! Spotkania grupowe i konsultacje indywidualne z trenerem lub dietetykiem możesz organizować bez żadnego dodatkowego nakładu finansowego na narzędzia do wideokonferencji. Nawet teraz buduj bezpośrednie relacje – klienci na pewno docenią, że dbasz o nich w tym trudnym czasie, a miło jest zobaczyć znajome twarze choćby na ekranie.

Grafik zajęć wciąż potrzebny. Wszyscy tęsknimy za energią zajęć grupowych, jednak teraz grafik świeci pustkami. Wykorzystaj go do umawiania spotkań online i sesji z trenerami personalnymi. Wszystko po to, by nie wypaść z treningowej rutyny. Grafik posłuży także do grupowania uczestników zajęć online. Pamiętaj, że zajęcia online nie muszą oznaczać pełnego dostępu, zachowaj część zajęć tylko dla zapisanych uczestników i z aktywnymi karnetami. Twoi klubowicze czekają na dzienną porcję aktywności!

Nie zwalniaj tempa. A jeśli już o treningach mowa, to pamiętaj, by wykorzystać moduł rywalizacji w eFitness – narzędzie pozwoli zachować społeczny wymiar ćwiczeń, a informacje zapisywane są w systemie i zawsze będzie można do nich wrócić.

Wiosenne porządki. Na pewno pozostajesz teraz więcej czasu w domu i siłą rzeczy obowiązków, które na co dzień wykonywałeś w klubie jest mniej. Wykorzystaj ten czas na systemowe porządki. Przyjrzyj się obszarom systemu, które wymagają aktualizacji. To dobry moment, by sprawdzić stany magazynowe, bazę klientów, kwestie umów i zgód osobowych.

Masz wsparcie. Nie zapominaj, że cały zespół eFitness pracuje teraz ze zdwojoną siłą, by pomóc w sytuacji, w której znalazły się kluby, a system pozostaje w pełni operacyjny. Pewnie wiesz, że jako eFitness uwielbiamy bezpośrednie spotkania z naszymi klientami i partnerami. Teraz na szczęście pozostają nam wirtualne rozwiązania. Z myślą o Tobie cały czas działają nasze darmowe webinary – Doszkolenia eFitness. Dowiesz się na nich najpotrzebniejszych w tym momencie rzeczy, np. tego, jak zawiesić lub zamrozić umowę. To też świetna okazja, by Twoi pracownicy podszkolili się z obsługi systemu. Będziemy rozwijać tematykę webinarów, by na bieżąco odpowiadać na potrzeby właścicieli klubów i dbać o rozwój Twojego biznesu. Wkrótce więcej informacji.

Nasze porady okazały się pomocne? Będziemy rozwijać ten cykl – niebawem więcej treści!

Bardzo poważnie traktujemy naszą rolę, którą jest wspieranie Twojego klubu fitness. Skorzystaj z narzędzi, które masz pod ręką. Pamiętaj też, że zawsze możesz zadzwonić do nas z każdym pytaniem. Trzymajmy się razem.

eFitness kontakt: +48 61 666 12 88; info@efitness.com

Polecamy także:

Aspekty prawne zamknięcia klubów fitness – rozmowa z Kamilem Wasilewskim