artykuł partnerski

Z powodzeniem wznowiłeś działalność, klubowicze wracają na treningi. Czy próbowałeś spojrzeć na Twój klub oczami klientów? Dobrze wyposażony obiekt i doskonała oferta to połowa sukcesu. Jeśli klienci nie dowiedzą się, co dla nich przygotowałeś, nie będą mogli w pełni z tego skorzystać. Wiele zależy od skutecznej komunikacji. Wykorzystaj szansę!

****

Kim jest Twój klient?

Co wiesz o Twoich klientach? Czy sprawdzasz regularnie statystyki dotyczące wieku, płci, preferencji zakupowych w barze czy też frekwencji osób odwiedzających Twój obiekt? Segmentacja względem aktywności lub też jej braku również ułatwia przygotowanie ofert i odpowiedniej komunikacji. Możesz też czasem przeprowadzać ankiety wśród klubowiczów, dzięki którym poznasz ich potrzeby i motywacje. Korzystaj z danych, które posiadasz. Poszukaj chwilę w systemie i daj się zaskoczyć, ile ciekawych informacji możesz tam znaleźć.

W kolejnym kroku, przygotuj różne warianty przekazu: dla aktywnych klubowiczów, dla nieaktywnych, warto też uśmiechnąć się do wybranej grupy wiekowej np. seniorów. Jeśli Twoją mocną stroną są zajęcia grupowe, nie wahaj się o tym mówić.  

Bądź online

Komunikacja do Twojej grupy klientów poprzez maile czy smsy jest bardzo ważna. Jednak może nie wystarczyć. Nie wszyscy wszystko czytają, wiemy to z praktyki. Warto korzystać z różnych kanałów i spójnie informować o ofercie i możliwościach w klubie, ale nie tylko o promocjach, które oczywiście mogą stanowić dobry wabik i punkt zaczepienia.

Media społecznościowe, ciekawy fanpage i regularna aktywność to przepis na dotarcie do większej grupy nie tylko obecnych, ale też potencjalnych klientów. Warunek jest jeden – musisz być obecny i informować o tym, co się dzieje w klubie. Bądź widoczny, patrzy na Ciebie wiele par oczu. Może warto rozważyć prowadzenie zajęć online? Tego typu zajęcia mogą zwiększyć obszar Twojego działania i grupy odbiorców. Daj się poznać w praktyce, pokaż klub i doskonałych prowadzących.

Korzystaj z narzędzi

Nic samo się nie zrobi, na szczęście nie musisz wymyślać wszystkiego od początku. Korzystaj z narzędzi. Analizuj dane, wysyłaj maile i smy i bądź w ciągłym kontakcie z klubowiczami.

Strefa Klienta od eFitness to doskonały łącznik między Klubem a klubowiczem, a do tego jest dostępna online. Klienci zawsze będą na bieżąco z Twoją ofertą, będą mogli sami dokonywać rezerwacji, płatności i sprawdzać postępy.

To jak widzą Cię Klienci zależy w dużej mierze od Ciebie i sposobu, w jaki dasz się poznać. Niezależnie, jaki model biznesowy prowadzisz i jaki pomysł na siebie znajdziesz, warto korzystać ze sprawdzonych narzędzi. Z jakiej strony dziś pokażesz Twój klub? Może zaprosisz klubowiczów na dobrą kawę jako nagrodę za dobry trening cardio na najlepszym sprzęcie w mieście? Nie ma złych pomysłów, daj się zobaczyć z jak najlepszej strony.

Chcesz wiedzieć więcej o Strefie Klienta i innych narzędziach, które mogą pomóc Ci skuteczniej zarządzać klubem? Zapisz się na bezpłatne webinary lub skontaktuj z nami.

Polecamy także:

Warto podążać za trendami