Drodzy Państwo, zapraszamy na rozmowę z Łukaszem Matusiakiem – trenerem pracującym w krakowskim FitParku, który przedstawi zastosowanie piętrowych klatek marki Naomi Fitness Design w klubie.

Największa klatka piętrowa Naomi stoi u Państwa w klubie już drugi rok. Jakie są odczucia klientów?

Odczucia klientów na początku były bardzo różne. Spotkałem się z opiniami typu: „po co to jest, zajmuje tylko miejsce, lepiej dokupcie więcej maszyn”. Inni z kolei bardzo pozytywnie podeszli do klatki piętrowej, zwłaszcza, że jest to autorski projekt kadry trenerskiej FitParku, na którego realizację odważyła się jedynie ekipa z Naomi.
Moje podejście do tematu od początku było bardzo pozytywne. Jako trener FitParku wiem, jak wykorzystać klatkę, natomiast zadanie, jakie sobie postawiłem to uświadomić klientów, ile korzyści daje nam ta konstrukcja. Już po kilku tygodniach funkcjonowania klatki i pokazywania, co daje nam taki sprzęt, 99% użytkowników chwali się tym, co mamy w klubie.

Klatka jest stworzona do zajęć grupowych. Dużo zajęć odbywa się w Waszym klubie w klatkach?

Średnio FitPark organizuje w klatkach około 3-4 zajęcia grupowe dziennie. Na początku te grupy były bardzo małe, z czasem liczba chętnych znacznie wzrosła, dlatego zajęcia na stałe zagościły w grafiku naszego klubu. Chciałbym również nadmienić, że wykorzystujemy klatkę także do zajęć z młodzieżą raz w tygodniu, jak i do treningu personalnego.
Zwróćmy uwagę, że w klatce możemy nie tylko zrobić trening funkcjonalny, ale również siłowy. Mamy do dyspozycji gryfy, poręcze i wiele innych wartych uwagi akcesoriów.

Piętrowa klatka na pewno wywołuje efekt WOW w klubie. Czy Klienci nie boją się wchodzić na wyższą kondygnację?

Jeśli chodzi o trening na górnej kondygnacji klatki, na początku trzeba było przygotować klientów do tego. Z czasem użytkownicy zaczęli się do tego przyzwyczajać. Na górę klatki wchodzę tylko z osobami, które już były przynajmniej parę razy na zajęciach grupowych FitPark.

W FitParku Krakowskiego Parku Wodnego macie dwie klatki Naomi. Czy łączycie zajęcia grupowe w taki sposób, aby obie klatki były używane jednocześnie?

FTO – Funkcjonalny trening obwodowy – tak nazywamy zajęcia w klatce, które odbywają się w FitParku. Zwracamy uwagę, aby trening był funkcjonalny, a jedną z jego form jest wspinanie. Oczywiście, że łączymy obie klatki ze sobą, to bardzo uatrakcyjnia zajęcia i dale wiele możliwości. Nie wyobrażam sobie, aby nie wykorzystać potencjału drugiej klatki stojącej zaraz obok, czy to właśnie w formie wspinania, czy też ogólnego wzmocnienia ciała, poprzez właściwe dobranie różnych ćwiczeń.

Poniżej film promocyjny oraz z budowy klatki Naomi:

https://www.facebook.com/watch/?v=387297995251245

https://www.facebook.com/watch/?v=2196229977166864

Zastosowanie klatek Naomi Fitness:

https://www.facebook.com/watch/?v=660147797799655

https://www.facebook.com/watch/?v=1783827961638670

***

FitPark Park Wodny to jeden z największych i najbardziej popularnych Klubów w Krakowie. 1000 m² pow. siłowni z widokiem na największą w Polsce halę basenową, nowatorski sprzęt, przestronne sale i szatnie. Różne poziomy treningowego zaawansowania, ukoronowane treningami specjalnymi – GTM. Treningi precyzyjnie wymierzone w rozwijanie poszczególnych parametrów sprawności, tworzące pełnowartościowy cykl treningowy funkcjonujący w trzech środowiskach treningowych (sale, siłownia, woda).

Polecamy także:

Just GYM rozpoczyna podbój Warszawy – otwarcie klubu już 9 października