źródło: informacja prasowa

Na ten moment czekaliśmy: kluby fitness nareszcie się otwierają. Krakowska sieć Fitness Platinium jest gotowa na powitanie klientów. Czego można się spodziewać przychodząc na trening?

Po wielu tygodniach kwarantanny spragnione ruchu są nie tylko osoby regularnie uprawiające sport. To cieszy branżę, ale jednocześnie stawia ją przed nowymi wyzwaniami, bo dzisiaj wizyta w klubie fitness wymaga stosowania się do odpowiednich procedur. – Obostrzenia dotyczące siłowni nie są dużo bardziej rygorystyczne niż te, z którymi mamy do czynienia w innych miejscach, takich jak na przykład restauracje. – mówi Magdalena Jaroszczak, Manager ds. Marketingu Fitness Platinium. – Nie zwalnia nas to jednak z zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa i zachowania czujności. Zależy nam na tym, by każda osoba odwiedzająca kluby, czuła się komfortowo. Dlatego zarówno my, jak i klienci, powinniśmy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Zgodnie z wytycznymi GIS, w klubach wprowadzono limit osób mogących przebywać w siłowni w jednym czasie. – Kluby Fitness Platinium w modelu XXL mogą na takich zasadach pomieścić ponad 400 osób jednocześnie. To naprawdę sporo, więc jest duża szansa, że w tych klubach po otwarciu unikniemy kolejek do wejścia – dodaje Magdalena Jaroszczak.

Dbałość o bezpieczeństwo

Każdy z klubów został wyposażony w środki do dezynfekcji rąk, a także do dezynfekcji sprzętu przed i po treningu. Klient przychodzący na trening już przy wejściu będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi zasadami obowiązującymi w klubie. Z szatni oraz pryszniców można korzystać, ale należy pamiętać o zachowaniu odległości od innych osób. W strefach zmieniono ustawienie maszyn, a niektóre z nich zostały wyłączone z użytku, by ćwiczący zachowali między sobą dystans. Konieczne jest korzystanie z własnego ręcznika. Funkcjonują sauny, ale z ograniczeniami co do ilości osób. Zwiększono częstotliwość pracy personelu sprzątającego.

Zgodnie z wytycznymi GIS, jeśli utrzymanie dystansu od innych nie jest to możliwe, należy pamiętać o zasłanianiu ust i nosa. W trakcie ćwiczeń noszenie maseczki nie jest obowiązkowe.

Ruszyły także zajęcia fitness. Co prawda grafiki uległy zmianie, a ilość miejsc zmniejszeniu, ale nadal można zapisać się między innymi na popularną ZUMBĘ®, zajęcia mentalne, czy trening Les Mills. Od poniedziałku, 8 czerwca, startują też zajęcia w plenerze pod specjalnym namiotem, dzięki czemu będą mogły odbywać się bez względu na pogodę, a udział w nich może wziąć nawet 40 osób. Namiot znajduje się przy Fitness Platinium the Legend (Reymonta 22A).

Fitness Platinium stawia nie tylko na dobro klientów, ale i personelu. Każdy pracownik został przeszkolony z dezynfekcji sprzętów i zasad bezpieczeństwa. Wprowadzone zostały odpowiednie procedury podczas realizacji obowiązków służbowych i przerw w pracy. Dodatkowo wszyscy członkowie zespołu są wyposażeni w przyłbice, rękawiczki i żele do dezynfekcji dłoni.

Specjalnie dla klientów został uruchomiony specjalny mail pomoc@fitnessplatinium.pl, na którego można kierować uwagi i sugestie. Z nowymi zasadami funkcjonowania zapoznać można się na dedykowanej podstronie: https://fitnessplatinium.pl/zasady-bezpieczenstwa/

Nie tylko siłownia

– Jesteśmy świadomi tego, że z powodu nadal panującej epidemii, nie każdy zdecyduje się na trening w klubie fitness – podkreśla Magdalena Jaroszczak.Przede wszystkim są to osoby starsze. Aby nie rezygnowały one z aktywności fizycznej, wciąż będziemy transmitować bezpłatne treningi online na naszych kanałach social media oraz treningi premium na platformie Gymsteer. Ruszamy z zajęciami fitness pod namiotem, udostępniamy otwartą siłownię plenerową przy Fitness Platinium Aleja Pokoju 16, organizujemy wycieczkę rowerową w okolicach Krakowa, planujemy też kilka niespodzianek. Wybór naprawdę jest szeroki!

Od dwóch miesięcy działa także wypożyczalnia sprzętu Fitness Platinium, w której znaleźć można akcesoria, sprzęt siłowy i maszyny, takie jak bieżnie czy ergometry.

Kluby Fitness Platinium otworzyły się 6 czerwca o godzinie 8:00. Placówki przy ul. Zabłocie 24 oraz Klimeckiego 1 pozostają zamknięte do odwołania. Listę czynnych klubów znaleźć można na stronie www.fitnessplatinium.pl

Polecamy także:

Już niebawem rusza jedyny w Polsce portal biznesowy dla trenerów i instruktorów fitness!