źródło: https://www.healthclubmanagement.co.uk

Siłownie, kluby fitness, obiekty sportowe i baseny we Włoszech zostały zmuszone do zamknięcia do 3 kwietnia, ponieważ kraj walczy z rozprzestrzenianiem się COVID-19 (koronawirusa).

Trzytygodniowe zamknięcia są częścią ścisłych środków kwarantanny, które po raz pierwszy wdrożono na północy kraju. W poniedziałek 9 marca premier Giuseppe Conte potwierdził, że kwarantanna zostanie przedłużona na cały kraj od 10 marca. Niektórzy operatorzy oferują członkom szansę na przedłużenie członkostwa w celu uzyskania rekompensaty, a niektórzy organizują treningi na świeżym powietrzu i w domu, aby utrzymać aktywność członków.

Podczas treningów na świeżym powietrzu osoby będą ćwiczyć w odpowiednich odległościach od siebie, a domowe opcje oferowane przez siłownie obejmują programowanie od Les Mills on Demand, VAHA i Virtuagym.

Inni operatorzy opublikowali filmy z ćwiczeniami na platformach społecznościowych, w tym na Facebooku, aby utrzymać zaangażowanie klubowiczów.
Andrea Pambianchi – założyciel i dyrektor generalny Fitness Network Italia (FNI) – powiedział, że ​​sektor fitness zostanie poważnie dotknięty przez zamknięcia.

„Te zamknięcia mogą być bałaganem dla wielu z 7700 klubów w kraju i 122 000 pracowników. My (Fitness Network Italia) szacujemy, że szkody mogą kosztować przemysł aż 45 mln EUR tygodniowo.” – powiedział Pambianchi.

Oprócz dyrektora generalnego FNI, Pambianchi jest również operatorem, odpowiedzialnym za osiem siłowni marki Dabliu Fitness w stolicy Rzymu.

„W ubiegłym tygodniu współpracowaliśmy z Associazioni Sportive e Sociali Italiane (ASI, włoski organ reprezentujący firmy sportowe i fitness), aby pomóc sektorowi fitness. Tworzymy okrągły stół z udziałem największych operatorów i chcemy usiąść minister sportu. Postulujemy za dodaniem sektora siłowni do listy branż, które otrzymają pomoc ekonomiczną ”. – mówi Andrea Pambianchi .

Ze wszystkich krajów europejskich we Włoszech stwierdzono najwięcej przypadków COVID-19. Liczba potwierdzonych przypadków wzrosła do 7375 w niedzielę 8 marca, a liczba zgonów wyniosła 366. Tylko Chiny, w których wybuchła epidemia, odnotowały więcej zakażeń i zgonów.

Oprócz siłowni włoska kwarantanna zamknęła muzea, kluby nocne, kina i ośrodki narciarskie.

Polecamy także:

Koronawirus szansą dla branży fitness w Polsce?