źródło: www.healthclubmanagement.co.uk

Branża fitness w Wielkiej Brytanii może wreszcie wrócić do ponownego funkcjonowania w sobotę 25 lipca. Po oficjalnym ogłoszeniu tamtejszego rządu, siłownie i centra rozrywki mogą ponownie otworzyć swoje drzwi dla klubowiczów.

Minister kultury, Oliver Dowden, ogłosił to podczas rządowej konferencji prasowej. Dowden powiedział, że był „przekonany, że do 25 lipca będziemy w stanie ponownie otworzyć siłownie.”

Zezwolono również na ponowne otwarcie wielu innych miejsc rekreacji, w tym terenów do sportów drużynowych na świeżym powietrzu, basenów i parków wodnych  oraz spa i odnowy biologicznej (13 lipca).

Uruchomienie siłowni, pojawia się prawie cztery miesiące po zablokowaniu całego sektora (23 marca) i następuje po długim okresie intensywnego lobbingu, ze strony organizacji branżowych, aktywnych i wiodących operatorów z całego sektora.

Premier Boris Johnson i jego rząd, byli wcześniej pod ostrzałem z powodu decyzji o zamknięciu siłowni, centrów rekreacji i innych obiektów zdrowia i fitnessu, jednocześnie umożliwiając otwarcie pubów i restauracji 4 lipca.

Komunikat „puby przed siłowniami” został opisany jako „niedorzeczny”, wywołując intensywną frustrację i gniew w całym sektorze oraz wśród społeczeństwa.

Przewodniczący Ukactive, Tanni Gray-Thompson i Huw Edwards, udzielili wielu wywiadów telewizyjnych i radiowych, aby walczyć o sektor fitness.

Organizacja ukactive, wysłała 1 lipca delegację urzędników państwowych i służby zdrowia, w tym członków SAGE, na wizyty w wielu siłowniach i ośrodkach rekreacyjnych. Edwards powiedział komitetowi selekcyjnemu DCMS, że wizyty w terenie umożliwiły przedstawicielom rządu przejście „z dyskusji teoretycznych na decyzje operacyjne, gdy tylko będą mogli zobaczyć, jak będzie działał sektor”.

Klubowicze również dołączyli do walki. Skierowano przez konsumentów petycję rządową, wzywającą siłownie do ponownego otwarcia. Zebrała ona ponad 130 000 podpisów, co zakwalifikowało ją do złożenia w siedzibie wyższej instancji. Dyskusje z przedstawicielami rządu były szeroko zakrojone, z pewnymi zastrzeżeniami. Dotyczyły one kwestii związanych z cyrkulacją powietrza na siłowniach, co groziło w pewnym momencie zakończeniem rozmów. Jednak osiągnięto porozumienie, pozostawiając drogę do zezwolenia na ponowne otwarcie siłowni.

Huw Edwards uważa jednak, że wciąż jest wiele do zrobienia, mówiąc: „Rząd słusznie zauważył, jak bardzo kryzys dotknął sektor fitness. Nie wyszliśmy jeszcze na prostą, ale staramy się zapewnić pilne wsparcie finansowe i regulacyjne ze strony rządu. Chcemy aby zapewnić, że ponowne otwarcie jest opłacalne finansowo, zarówno dla operatorów prywatnych, jak i publicznych.”

Polecamy także:

Znowu razem, znowu w biegu – rozstrzygnięcie akcji marki tiguar #COMEBACKchallenge