American Council on Exercise (ACE) wezwał Kongres USA do przyjęcia nowego prawa zachęcającego do prowadzenia zdrowego stylu życia poprzez zwiększoną aktywność fizyczną. 4000 organizacji fitness i sportu skierowało otwarty list do kongresu w celu wprowadzenia zmian legislacyjnych.

Ustawa Personal Health Investment Today (PHIT), o której uchwalenie walczą organizacje związane z branżą fitness zapewni Amerykanom od 12 do 35 procent zniżki na wydatki związane z aktywnością fizyczną. Od członkostwa w klubach fitness czy usług treningów personalnych po sprzęt sportowy. Możliwość taką ma dać korzystanie z uprzywilejowanych podatkowo  kont FSA i HSA dostępnych dla podatników w USA.

Poziom aktywności w Stanach Zjednoczonych spadł o 48% w okresie od 1 marca do 8 kwietnia. Dane te są szczególnie niepokojące, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że przed okresem pandemii trzy na cztery dorosłe osoby nie dbały dostatecznie o aktywność fizyczną.

“PHIT poprawi stan zdrowia w Ameryce. Zmniejszy obciążenie całego systemu opieki zdrowotnej. Zapewni także bodziec ekonomiczny napędzany przez konsumentów, aby pomóc branży fitness, która ucierpiała z powodu COVID-19” – oświadczył ACE.

Interesariusze skierowali list otwarty – pod nazwą Koalicja PHIT do przywódcy większości w Senacie Mitcha McConnella, przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi oraz przywódców republikanów (Kevin McCarthy) i demokratów (Chuck Schumer).

W liście zaapelowano o uchwalenie PHIT, określając to jako „formę niedrogiej profilaktycznej opieki zdrowotnej”.

We fragmentach listu czytamy, że „Od czasu pandemii branża fitness jako pierwsza zatrzasnęła swoje drzwi i nadal jest wielokrotnie zmuszana do zamykania, podczas gdy gwałtownie wzrasta  liczba zakażonych.”

„Sporty młodzieżowe, kluby fitness, studia fitness i większość zajęć rekreacyjnych na świeżym powietrzu były pierwszymi ofiarami ograniczenia gospodarczego i nakazów pozostania w domu.

Koalicja powołuje się również na fakt, że osoby aktywne są mniej narażone na wystąpienie poważnych objawów COVID-19 niż populacja nieaktywna.

ACE zaznaczył, że „Wraz z dodatkowym obciążeniem, jakie COVID-19 nałożył na system opieki zdrowotnej, niezwykle ważne jest promowanie zdrowia i aktywności fizycznej. Bez aktywnego stylu życia populacja amerykańska będzie cierpieć.”

Obecnie posiadacze kont HSA oraz FSA mogą płacić swoimi pieniędzmi za leczenie chorób, ale nie za działania profilaktyczne.

Całość listu można przeczytać tutaj

(KLIKNIJ)

Polecamy także:

Boris Johnson z niezapowiedzianą wizytą w The Gym Group South Ruislip