źródło: ukactive

Siłownie, kluby fitness i baseny nadal odnotowują wyjątkowo niski wskaźnik zachorowań COVID-19 wśród osób, które odwiedziły ich obiekty od czasu ponownego otwarcia sektora, wynika z najnowszych danych opublikowanych przez ukactive.

Sektor fitness i rekreacji zbliża się do okresu postanowień noworocznych, na szczęście zaufanie do standardów bezpieczeństwa pozostaje bardzo wysokie wśród klientów, to za sprawą ciągłych środków, raportowania i profesjonalizmowi ze strony operatorów. 

Nowe badanie potwierdza bezpieczeństwo branży fitness

Najnowsze wyniki wykazały, że ogólny wskaźnik zachorowań to 0,83 przypadków na 100 000 wizyt, mierzony od 12 kwietnia 2021 do 21 listopada 2021. To potwierdza, że wskaźnik ten nadal pozostaje na bardzo niskim poziomie. 

Wielka Brytania wciąż stanowi punkt odniesienia dzięki największej w Europie operacji monitorowania danych dotyczących bezpieczeństwa w branży fitness. badanie

Ponieważ ograniczenia zostały złagodzone od kwietnia, Instytut Badawczy ukactive nadal gromadzi dane co tydzień z ponad 1500 placówek w Wielkiej Brytanii, reprezentując ponad 125 milionów wizyt od kwietnia do listopada 2021 r.

Wspierani przez kampanię „Fit Together” ukactive, operatorzy wykazali swoje zaangażowanie w utrzymanie wysokich standardów bezpieczeństwa po złagodzeniu ograniczeń rządowych, pomagając uspokoić pracowników i opinię publiczną, wykazując że ich siłownie, centra rekreacyjne i sportowe są bezpiecznym miejscem pracy i bezpiecznym miejsce do ćwiczeń.

Jeśli chodzi o ogólny wskaźnik mierzony w całym okresie od pierwszego ponownego otwarcia sektora w 2020 r., dane od 25 lipca 2020 r. do 21 listopada 2021 r. pokazują, że placówki w Wielkiej Brytanii odnotowały ponad 160 milionów wizyt, przy ogólnym wskaźniku 1,6 przypadku na 100 000 wizyt.

Sektor fitness przygotowany na klientów

Operatorzy siłowni i centrów rekreacyjnych są dobrze przygotowani do skutecznego przechwytywania danych w czasie rzeczywistym, w oparciu o szczegóły członkostwa przechowywane w ich bazach danych, a także rejestrowania szczegółów dotyczących wszystkich użytkowników, zgodnie z odpowiednimi wymogami dotyczącymi ochrony danych.

Pozwala to na szybkie i trafne śledzenie kontaktów w przypadku zgłoszenia sprawy przez osobę, która odwiedziła placówkę, a następnie uzyskała pozytywny wynik testu.

Huw Edwards, dyrektor generalny ukactive, przyznał:  „Sektor fitness i rekreacji wyszedł poza swoje zaangażowanie w bezpieczeństwo klientów i personelu, z laserową dbałością o wysokie standardy czystości, co ponownie widać w danych dotyczących bezpieczeństwa, które dzisiaj publikujemy. badanie

Ponadto krajowe siłownie, baseny, centra rekreacyjne i studia są niezbędne, aby pomóc ludziom wyzdrowieć po pandemii zarówno psychicznie, jak i fizycznie, a rząd będzie potrzebował wsparcia naszego sektora bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, aby odwrócić spadek poziomu naszej aktywności, który pogorszył się w wyniku pandemii”.