źródło: healthclubmanagement.co.uk

Marka rowerów stacjonarnych, Flywheel, ogłosiła bankructwo w ramach Rozdziału 7 (stan niewypłacalności prowadzący do likwidacji) i zamknęła wszystkie swoje studia w USA – zaledwie kilka miesięcy po rozwiązaniu sprawy sądowej z rywalem Peloton. W ogłoszeniu upadłości firma poinformowała, że ​​ma mniej niż 50 000 USD w aktywach i 5 000 wierzycieli z zobowiązaniami w wysokości od 50 do 100 mln USD.

Po uruchomieniu w 2010 roku ze studiami w Nowym Jorku, firma rozszerzyła się na cały kraj, prowadząc około 40 studiów, w tym w Atlancie, Bostonie, Chicago i Seattle.

Flywheel oferował zajęcia kolarskie HIIT oparte na kolarstwie halowym, w których kolarze rywalizowali ze sobą.

Firma otrzymała finansowanie w 2014 roku od Benvolio Group, ramienia inwestycyjnego Lew Frankfort, a w listopadzie 2017 roku wprowadziła na rynek dodatkowy produkt- rower domowy.

Jednak pozew wniesiony przez rywala Pelotona w 2018 roku zarzucał, że Flywheel skopiował aspekty technologii Pelotonu do streamingu zajęć na żywo i na żądanie, a także do śledzenia osiągów zawodników. W lutym 2020 r. Jeffery Naumowitz, dyrektor finansowy Flywheel, przyznał w oświadczeniu złożonym w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych w Teksasie, że skarga Pelotonu była „ważna”.

Flywheel wyłączył usługę Flywheel At Home w dniu 27 marca tego roku (2020).

Oprócz walki z Pelotona, Flywheel został również dotknięty trudnymi warunkami handlowymi, z którymi boryka się wielu operatorów na rynku amerykańskim. Branża zdrowia i fitness ma tam najtrudniejsze warunki do funkcjonowania na świecie, ze względu na szersze problemy związane z reputacją, z siłowniami, lokalnymi blokadami i brakiem wsparcia rządowego.

W styczniu 2020 roku Town Sports International ogłosiło plany przejęcia Flywheel i jego działalności studyjnej, ale transakcja nie została ostatecznie sfinalizowana z powodu pandemii.

Town Sports samo znajduje się w rozdziale 11 (rozdział 11 daje firmie czas na reorganizację swej działalności i/lub struktury kapitałowej zanim możliwe będzie wypełnianie jej zobowiązań wobec wierzycieli) od 14 września i poszukuje kupca wraz z konsorcjum, kierowanym przez Tacit Capital , podobno pracującym nad transakcją.

Przechodząc do rozdziału 11, Town Sports zgłosiło zobowiązania w wysokości od 500 mln USD do 1 mld USD, przy podobnym poziomie aktywów. Większość zobowiązań ma formę niezapłaconego czynszu.

Polecamy także:

Kolejny gigant ogłasza upadłość!