Zdrofit przejmuje lokalizację Jatomi

Znamy nowego operatora klubu fitness w warszawskiej galerii handlowej przy ulicy Rembielińskiej. Sieć Jatomi, która w zaskakująco szybkim tempie znika z polskiego rynku zamknęła swoją kolejną lokalizację. Nowym najemcą lokalu w Galerii Renova jest Zdrofit. Sieć informuje również o otwarciu kolejnego klubu przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie… czy to będzie lokal po Jatomi w Blue City?

Na swojej stronie internetowej Zdrofit informuje o planowanym otwarciu swojego nowego klubu w Galerii Renova na warszawskim Targówku w marcu 2018 r oraz w lipcu na Ochocie (przy Al. Jerozolimskich). Czy to będzie lokal po Jatomi w Blue City? Kilka dni temu pracownicy Jatomi Blue City zostali poinformowani o likwidacji lokalizacji.

Trwa proces wycofywania się z polskiej rynku jednej z największych sieci w kraju. Sieć Jatomi miała w Polsce 37 klubów, w tym 7 w Warszawie. Pod koniec grudnia ubiegłego roku zamknęła dwa z nich, w tym flagowy obiekt w Złotych Tarasach, kilkanaście dni później zlikwidowała siłownię w Galerii Renova. Z warszawskich klubów działają jeszcze lokale w Atrium na Targówku, Blue City, Promenadzie, Sadybie Best Mall i w Zodiaku, ale wkrótce również mają zostać zamknięte.

Jak informowaliśmy, 18 grudnia 2017r. wszyscy pracownicy Jatomi Fitness Złote Tarasy zostali poinformowani mailowo o zamknięciu klubu. Już tego dnia informację o likwidacji można było uzyskać w samym klubie. Oficjalny komunikat do członków klubu został wydany w piątek, 22 grudnia br. W tym samym czasie został zamknięty klub w rzeszowskim centrum Millenium Hall. Na stronie internetowej sieci, widnieje informacja o przejściu jednej ze spółek – Pure Health and Fitness Sp. z o.o. – w stan likwidacji. Więc, co dalej z klubami Jatomi? Istnieją dwa możliwe scenariusze… Pierwszy zakłada, że część klubów zostanie wykupionych przez innego operatora/inwestora i będą funkcjonowały normalnie, natomiast drugą opcją jest zamknięcie klubów. Naturalnie wycofanie się z rynku tak dużego gracza wzbudziło zainteresowanie konkurencji. Dwie największe sieci działające w Warszawie, czyli Calypso i Zdrofit od razu wyraziły chęć przejęcia lokali po Jatomi.

Czytaj więcej w temacie Jatomi Fitness:

>>>> My Fitness Place przejmuje lokalizację Jatomi w Krakowie

>>>> Calypso przejmuje pierwszy lokal po Jatomi

Calypso Fitness to obecnie największa w Polsce pod względem lokalizacji i najszybciej rozwijająca się sieć klubów fitness. Posiada 43 kluby w 18 miastach, w tym 20 w Warszawie, a w planach otwarcie trzech kolejnych (w centrum handlowym Plac Unii, biurowcu F2 na Stegnach i w Piastowie).

Sieć klubów Zdrofit posiada obecnie 17 lokalizacji w Warszawie, a w samym 2018 roku planuje otworzyć 11 kolejnych. Jednym z nich na pewno będzie siłownia przejęta po Jatomi Fitness na Targówku.

www.MagdalenaSzmidt.com/kontakt/