photo: apinan / Fotolia

Raporty – prawda o klubie fitness.

Komunikaty marketingowe i CRM

część 7

Analiza raportów przydaje się też do śledzenia takich aktywności jak komunikacja marketingowa czy pozycjonowanie członków. Raporty z zakresu komunikatów i CRM są niezastąpione w pracy działu marketingowego oraz handlowców. Sprawdź, jak mierzyć efektywność promocji i retencję w klubie!

E-mail

Niezwykle wygodną opcją jest możliwość wysyłania wiadomości email z systemu do zarządzania klubem. Pomiar wyników możliwy jest oczywiście dzięki zintegrowanej funkcji raportowania wysyłek. Zestawienie takie można filtrować przez status, typ treści i adresata danego maila. Z raportu można wyczytać, do kogo email został wysłany oraz czy wiadomość została odczytana.

SMS

Podobnie jest z wysyłką wiadomości SMS za pomocą oprogramowania dla klubów fitness. Raport wyświetla listę wszystkich smsów wysłanych z systemu. Dodatkowo znajdziemy tutaj informację, z ilu standardowych smsów składają się wysłane przez klub wiadomości.

Retencja

Dobrze wiesz, że pozyskiwanie nowych klientów jest dużo bardziej kosztowne niż  zatrzymanie w Twoim obiekcie obecnych klubowiczów. Raporty retencji są skutecznym narzędziem do pomiaru osiągnięć. Wskazują, jak wielu członków pozyskanych w danym miesiącu pozostało wiernych i jak wielu stopniowo odchodzi w kolejnych okresach. Wgląd we wskaźniki retencji pozwoli Ci ocenić wpływ poszczególnych kampanii marketingowych oraz standardy obsługi.

Utrzymanie klientów

Efektywność tych działań możesz mierzyć dzięki raportowi utrzymania klientów. Pozwala on na wygenerowanie wiarygodnego zestawienia z uwzględnieniem na dany miesiąc. Dane można selekcjonować wybierając rok, płeć, tag, instruktora oraz handlowca. Dodatkowo informacje pokazują się na wykresie z odpowiednią wartością według modelu organizacji IHRSA, która będzie świetnym miernikiem Twoich działań.

Odpływ klientów

Z kolei mierzenie odpływu klientów możliwe jest dzięki wygenerowaniu raportu odpływów z uwzględnieniem roku lub danego miesiąca. Dodatkowo pokazuje liczbę aktywnych członków klubu, nowych członków klubu, powracających oraz ilu klientów odeszło w danym czasie. Zauważasz znaczący odpływ klientów? Zareaguj, nim będzie za późno!

CRM

Zarządzanie relacjami z klientami jest kluczowym procesem w biznesie klubów fitness. System zapewnia odpowiednie funkcjonalności do planowania, przypisywania, realizacji, śledzenia i analizy wszystkich aktywności, jakie są wykonywane przez personel klubu do pozyskiwania oraz utrzymania klientów. W raportach znajdziesz zestawienie obiekcji klientów, które będzie doskonałym drogowskazem do planowania działań z zakresu zarządzania relacjami z klientem!

Zobacz także:

>>> część I Raporty – prawda o klubie fitness O konfiguracji dostępu do danych

>>> część II Raporty – prawda o klubie fitness Raporty dotyczące umów

>>> część III Raporty – prawda o klubie fitness Wiedza o członkach klubu fitness

>>> część IV Raporty – prawda o klubie fitness. Zajęcia grupowe.

>>> część V Raporty – prawda o klubie fitness. Sprzedaż w klubie.

>>> część VI Raporty – prawda o klubie fitness. Finanse.

Łukasz Balicki – Prezes i współtwórca eFitness, producenta oprogramowania do zarządzania klubami fitness, będącego liderem na polskim rynku. Pozytywna siła napędowa do rozwoju zespołu eFitness i produktów dostępnych w portfolio marki. Od wielu lat aktywny partner, uczestnik i prelegent imprez branżowych w kraju i zagranicą. Autor licznych artykułów merytorycznych na łamach prasy związanej z fitnessem i zarządzaniem. Pomysłodawca i organizator Fitness Management Maraton – warsztatów dla kadry zarządzającej klubami fitness. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i programu MBA Poznań-Atlanta.

Zaciekawił Cię ten temat? Zapraszamy na Akademię eFitness, czyli szkolenia z obsługi Systemu. To praktyczna wiedza o zarządzaniu klubem fitness! Sprawdź tutaj.