Konferencja prasowa FIWE

W dniu 4 września 2016 r. odbyła się konferencja prasowa przed IV edycją największych w Europie Środkowo-Wschodniej Targów FIWE Trade Show. Konferencja zorganizowana po raz pierwszy w historii targów, cieszyła się zaskakującą frekwencją dla organizatora.

W poniedziałek o godz. 9.00 w Sports Bar & Restaurant przy ulicy Łazienkowskiej 3 w Warszawie rozpoczęła się prezentacja oraz zapowiedź dotycząca czwartej edycji FIWEMiędzynarodowych Targów Branży Fitness & Wellness – największych targów branżowych oraz najważniejszego wydarzenia sektora fitness & wellness w Polsce. Konferencja zgromadziła ponad 40 przedstawicieli mediów.

W konferencji wzięli udział: Bartłomiej Pomarański, CEO IC Events, Weronika Jasnoch, dyrektor Targów FIWE, Dominik Śliwowski – Członek Zarządu ITP S.A., Dyrektor Generalny Technogym Polska (Złoty Sponsor targów FIWE), Agnieszka Roszkiewicz – przedstawiciel Srebrnego Sponsora firmy Increadiwear, Arkadiusz Wrzosek – zawodnik federacji FEN, ambasador FIWE Fight Areny, Artur Ostaszewski – manager Tomasza Oświecińskiego. Norbert Sawicki – manager Michała Materli) oraz Krzysztof Gutowski ( zawodnik MMA).  Zgodnie z planem konferencji, swoje wystąpienia przeprowadził każdy z uczestników, a następnie odpowiadali na pytania zgromadzonych przedstawicieli mediów.

Na konferencji zostały poruszone następujące tematy: obecna sytuacja branży fitness w Polsce, zbliżające się targi FIWE Fitness Trade Show oraz obecna sytuacja branży MMA w Polsce.

Podczas tegorocznej edycji przygotowaliśmy sporo udogodnień i atrakcji dla odwiedzających. Nie tylko dla konsumentów, ale również dla klientów biznesowych. W tym roku zaplanowaliśmy tzw. „godziny biznesowe”. Udogodnieniem jest również dedykowany wstęp na EXPO XXI. Strefa Biznesowa to nie tylko integracja branży, obszar na pozyskiwanie potencjalnych kontrahentów, spotkania networkingowe, ale także możliwość udziału w panelach dyskusyjnych, warsztatach eksperckich i szkoleniach odbywających się w ramach konferencji FIWE EXPERTS. – powiedziała Weronika Jasnoch, Dyrektor Targów FIWE.

Technogym to od czterech edycji główny partner wydarzenia. Stoisko Technogym zawsze prezentuje się imponująco, a przygotowane atrakcje każdorazowo robią wrażenie na odwiedzających.W ostatnich latach obserwujemy intensywny proces przenikania nowoczesnych technologii do praktycznie wszystkich obszarów życia człowieka. Technologia to już nieodłączny element naszego życia. Możliwości technologiczne są wykorzystywane w dziedzinie zdrowia i fitnessu, a my wychodzimy naprzeciw obserwowanemu zapotrzebowaniu. – powiedział Dominik Śliwowski, Członek Zarządu firmy ITP. S.A., Dyrektor Generalny Technogym Polska. Podczas tegorocznych targów FIWE na stoisku Złotego Sponsora zobaczymy, m.in. ergometr wioślarski SKILLROW oraz TEAMBEATS – technologię, która umożliwia trenerowi monitorowanie pracy serca, w czasie rzeczywistym, osób trenujących podczas dowolnych zajęć.

Incrediwear to nowy wystawca na targach, młoda marka obecna na polskim rynku od kilku miesięcy. To innowacyjne wyroby medyczne i odzież sportowa wzbogacone o półprzewodniki w postaci węgla i germanu, które poprawiają krążenie w celu zmniejszenia stanu zapalnego, uśmierzenia bólu i przyspieszenia regeneracji. Rewolucyjne produkty Incrediwear pomagają ludziom żyć bez ograniczeń wynikających z urazów, bólu i zmęczenia. – Nasza technologia została stworzona przez sportowca, który uległ wypadkowi i wpadł na pomysł, aby materiał zbogacić o węglan, który przyczynia się do przyspieszonej regeneracji i uniknięcia opuchlizny. Na miejscu będzie Dr Jackson Corley – założyciel i dyrektor generalny Incrediwear, który będzie miał swój panel w niedzielę o godz. 12.00. Jeżeli chodzi o same targi – dlaczaego tam jesteśmy?? Branza fitness bardzo szybko się rozwija i nie wyobrażamy sobie nie być tam obecni. – powiedziała Agnieszka Roszkiewicz.

Bez wątpienia nadchodząca edycja targów FIWE zapowiada się niezwykle imponująco, ale wiadomości, które dochodzą do nas dotyczące V jubileuszowej edycji są jeszcze bardziej interesujące. Wśród stale rosnącej konkurencji, organizator mocno i wyraźnie wychodzi na prowadzenie i pretenduje do miana najlepszego.

Obserwujemy ogromne zainteresowanie wśród polskiego społeczeństwa. Targi FIWE są odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie. Mogę zdradzić, że w przyszłym roku zorganizujemy debiuty zagraniczne. – tajemniczo zakończył Bartłomiej Pomarański, CEO IC Events.

Jak wynika z naszych informacji, przy kolejnej edycji organizator planuje rozszerzenie działu sprzedaży zagranicznej, a także uruchomienie nowego działu marketingu nastawionego na promocję targów dla zwiedzających zza granicy. FIWE 2018 będzie 3-dniową imprezą, której towarzyszyć będzie szereg wydarzeń, których w Polsce dotąd nie było. W 2018 roku piątek będzie dniem biznesowym. Co więcej, „hala dla biznesu” zostanie przeniesiona do nowocześniejszej hali (nr 4), co między innymi zapewni klientowi biznesowemu oddzielne wejście. Ponadto zostanie stworzona możliwość „rezerwacji biznes” na miejsca parkingowe. Organizator na kolejną, jubileuszową V edycję przewiduje następujący wzrost: 25% marek więcej, 35% więcej odwiedzających biznesowych oraz podwojenie liczby zagranicznych wystawców.

FIWE 2017

W dniach 09-10 września 2017 roku w EXPO XXI w Warszawie odbędzie się czwarta edycja FIWE, która zgromadzi ponad 200 polskich i zagranicznych wystawców oraz ponad 50 zagranicznych gwiazd ze świata sportu. FIWE to połączenie biznesowego wydarzenia, mające na celu zaprezentowanie bogatej gamy sprzętu, akcesoriów i usług fitness & wellness w jednym miejscu z  okazją do spotkania gwiazd i idoli sportowych trenujących kulturystykę i fitness. To także doskonała okazja do spotkań pomiędzy reprezentantami tego dynamicznie rozwijającego się sektora, a także przedsiębiorcami i inwestorami poszukującymi nowych pomysłów na rozpoczęcie biznesu oraz planującymi inwestycje w branży fitness. Targi w roku 2016 odwiedziło ponad 23 000 osób.

Wystawcami Targów FIWE są firmy, które chcą zaprezentować swoje usługi i produkty oraz nawiązać długofalowe relacje z klientami. Są nimi producenci, dystrybutorzy oraz importerzy akcesoriów, wyposażenia klubów fitness, siłowni, klubów i sklepów sportowych, ośrodków rehabilitacyjnych i SPA, a także usługi dla całego sektora fitness & wellness.

Odwiedzającymi są natomiast deweloperzy i inwestorzy planujący inwestycje w sektorze fitness & wellness, przedstawiciele jednostek samorządowych odpowiedzialnych za inwestycje państwowe, managerowie i właściciele siłowni, klubów fitness, klubów i sklepów sportowych, managerowie i właściciele ośrodków wellness, SPA, hoteli i ośrodków wypoczynkowych, przedstawiciele sektora medycznego, rehabilitacji, klinik sportowych, przedstawiciele jednostek służb mundurowych, trenerzy oraz osoby zainteresowane branżą fitness.

Odwiedzający FIWE z pewnością docenią szereg atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o nich. W najbliższej IV edycji podczas wydarzenia odbędą się zawody kulturystyczne Grand Prix FIWE ( Eliminacje do Arnold Classic), Debiuty Kulturystyczne PZKFiTS Summer edition, zawody Cross Fit LoginLab, zawody Street Workout, a także po raz pierwszy w historii FIWE powstanie strefa dla miłośników sportów walki – Fight Arena, poświęcona między innymi spotkaniom z czołowymi zawodnikami mieszanych sztuk walki i boksu zawodowego oraz managerami klubów. Publiczność zostanie zaproszona do udziału panelach dyskusyjnych i konferencjach przygotowanych specjalnie dla nich – FIWE FANS, FIWE PERSONAL TRAINER, FIWE EXPERTS oraz BLACKROLL EDUCATION. Wydarzenia towarzyszące targom FIWE będą prowadzone przez międzynarodowych prelegentów i specjalistów branży. Po raz pierwszy na targach powstanie również Strefa Relaksu, tętniąca muzyką, świetnym cateringiem i drinkami, pięknymi hostessami i wygodnymi leżakami.

Imprezę uświetnią także pokazy gości specjalnych targów. Ambasadorką FIWE 2017 została Stephanie Davis – światowej sławy gwiazda fitness.

Serdecznie zapraszamy na to niesamowite wydarzenie oraz do odwiedzenia stoiska portalu w hali 3 (nr 16).