źródło: KPRM

W związku z gwałtownymi wzrostami liczby zakażeń koronawirusem w Polsce, wczoraj Premier, Mateusz Morawiecki debatował z  rządowym zespołem zarządzania kryzysowego.  Nowe obostrzenia miały być ogłoszone podczas czwartkowej konferencji prasowej, jednak w związku z przedłużonymi pracami parlamentarnymi, konferencja odbyła się dzisiaj.

Jakie zmiany dla branży fitness?

Od 24.10.2020r cały kraj wejdzie do czerwonej strefy. W związku z tym ogłoszono m.in. zmiany dla branży gastronomicznej oraz szkolnictwa. Zgromadzenia mogą się odbywać do 5 osób. Dodatkowo, wczoraj zostały również uchwalone ustawy antycovidowe, które mają wesprzeć walkę z pandemią.

Niestety, Premier nie podjął bezpośrednio tematu branży fitness, na co czeka cały sektor już od tygodnia. W związku z tym do czasu opublikowania nowego rozporządzenia, nadal obowiązują regulacje zapisane w rozporządzeniu z dnia 16.10.2020r.

Premier zaznaczył, że w ciągu najbliższych godzin lub dni ogłoszone zostanie wsparcie przygotowane dla zamkniętych branż. Podkreślił natomiast, że branża gastronomiczna ucierpi w związku z obostrzeniami bardziej niż inne branże, podobnie jak branża fitness.

Premier dodał, że jeżeli wprowadzone obostrzenia nie przyniosą  zahamowania liczby zachorowań, koniecznym będzie zamknięcie kolejnych dziedzin życia. Rządowy zespół zarządzania kryzysowego liczy jednak na zauważalne zmiany w liczbie zachorowań w ciągu najbliższych 10-14 dni.

Polecamy także:

“A sufit był za niski…” – co rząd wie o branży fitness?