The IHRSA European Congress
Londyn 23-26 października 2017 r.

W dniach 23.10.2017 – 26.10.2017 r. w hotelu PARK PLAZA w Londynie, odbyła się 17. edycja kongresu międzynarodowej organizacji IHRSA Europe.  Wydarzenie zgromadziło ponad 680 uczestników z całej Europy, w tym ponad 30 osób z Polski. W jakich tematach uczestnicy mogli pogłębiać swoją wiedzę? Jakie zagadnienia były poruszane w tym roku?

Podczas 17. edycji The IHRSA European Congress uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelegentów zarówno z branży, jak i spoza niej, a same wykłady były skupione wokół tematyki dotyczącej nowych technologii, zarządzania klubem fitness oraz najnowszych analiz danych i zmiennych dotyczących europejskiego rynku fitness. – Jednym z wniosków, które można wyciągnąć, to fakt – porównując rok 2016 do roku 2017 – coraz większa ilość wykładów, skupia się wokół odpowiedniej i szczegółowej analizy przed podjęciem kolejnych kroków związanych, np. z ekspansją istniejących już konceptów klubów. Podczas wykładów mogliśmy również posłuchać o wzlotach i upadkach różnych projektów, np. klubów butikowych na rynku niemieckim. Przedstawiono przykłady zawierające wnikliwą analizę, ukazującą, to co przyczyniło się do porażki, a co było powodem osiągnięcia sukcesu przez dany model klubu. – powiedział Tomasz Napiórkowski, ekspert portalu, uczestnik kongresu IHRSA.

Obszerna część tegorocznego programu prelekcji została poświęcona nowym technologiom. Zwrócono uwagę na poziom digitalizacji, cyfryzacji, który w coraz większym stopniu dosięga branżę fitness.

W przerwach pomiędzy sesjami wykładów, można było skorzystać z rozbudowanej infrastruktury do swobodnego networkingu z uczestnikami kongresu z innych krajów. – Warto czerpać wiedzę z innych rynków, aby mieć możliwość porównywania podejścia zza naszej wschodniej lub zachodniej granicy. Uczestnictwo w kongresie to dokonała okazją do poszerzania horyzontów, nabywania wiedzy o rozwiązaniach, którą można implementować na rodzimym rynku. – dodał Tomasz.

18. edycja The IHRSA European Congress odbędzie się w dniach 15-18 października w Lizbonie.