W ubiegły piątek, tj. 13 września podczas targów FIWE Fitness Trade Show miało miejsce nagrodzenie laureatów II edycji konkursu dla klubów fitness i studiów butikowych BRANŻA FITNESS AWARDS 2019.

Chcielibyśmy zaprezentować zwycięzców w kategoriach Design, Innowacja, Marketing oraz Klub Przyjazny Klubowiczom.

****

Kategoria DESIGN

JURY konkursu w segmencie poniżej 1000m2 postanowiło nagrodzić wyjątkowy i dopracowany w każdym calu klub butikowy – Studio BALANCE, które to inspiracje do przeprowadzania zajęć czerpie z baletu. Nagrodę odebrały Britta, założycielka BALANCE Studio i Weronika Szczurowska, jedna z trenerek #BalletBurn.

– To piękne studio, którego usługa jest rzadko spotykana, więc to na prawdę unikatowe miejsce. Cała koncepcja wystroju jest równie nietypowa jak świadczona usługa. W tym klubie wszystko jest bardzo spójne i w jednym, konkretnym tonie – powiedział prowadzący wręczenie nagród Krzysztof Pakulec.

W tej samej kategorii, odnoszącej się natomiast do segmentu powyżej 1000 m2 jednogłośnie zwyciężył klub z Krakowa – Fitness Platinium.

-Krakowski Klub Fitness – Fitness Platinium to zdecydowanie miejsce wyjątkowe na mapie Krakowa. Połączenie starego i nowego Krakowa w klubie, ściana z prawdziwego mchu, unikalna koncepcja nie spotykana na każdym kroku zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie. – uzasadnili członkowie JURY.

*****

Kategoria INNOWACJA

W kategorii innowacja w segmencie powierzchniowym do 1000 m2 JURY konkursu wyróżniło koncept wyłącznie dla pań z myślą o aktywizacji kobiet, które do tej pory z rożnych przyczyn nie podejmowały aktywności fizycznej. Nagroda w tej kategorii powędrowała do sieci klubów Mrs. Sporty.

-To jest bardzo ciekawy model biznesowy skierowany do klienta, który potrzebuje wsparcia, pomocy, tzw “no thinking required” koncept. Technologia tam wykorzystywana udostępnia całą gamę ćwiczeń, które są już dobrze przemyślane, technicznie dobrze wykonywane. Dla właściciela takiego klubu problem jakości zajęć jest już rozwiązany. Kwestia tylko dobrania instruktorów którzy stworzą super zabawę, atmosferę w grupie. – podkreślili członkowie JURY.

W tej samej kategorii klubów powyżej 1000 m2 JURY postanowiło docenić klub, mający swoja siedzibę w Zabrzu – Smart Gym Zabrze Arena. 

-Klub Smart Gym Zabrze Arena zasługuje na wyróżnienie głównie za strefę CINEMA, ale również za wdrożone w klubie ciekawe wydarzenia, przestronne strefy treningowe utrzymane w bardzo ciekawym klimacie. – podkreślił Krzysztof Pakulec.

****

Kategoria MARKETING

W kategorii marketing decyzja nie była prosta, ponieważ wystartowały w niej kluby i sieci bardzo dobrze prosperujące i mające świetne podejście marketingowe. JURY zdecydowało jednak, że w segmencie poniżej 1000m2 na wyróżnienie zasługuje klub UP Poznań.

-Klub UP Poznań zdecydowanie wyróżnia się ciekawymi akcjami realizowanymi zarówno w klubie jak i poza nim, bardzo spójna przejrzysta komunikacja na stronie na Facebooku. Wszystkie realizowane działania nie są przypadkowe. – argumentowano.

-Marka promuje aktywność fizyczną uprawianą w sposób odpowiedzialny, stawiając na pierwszym miejscu zdrowie. Doszli do tego na podstawie własnych badań. Działają jednocześnie we wszystkich kanałach online co daje najlepsze efekty. (media własne – stronę internetową, blog, profil na Facebooku, Instagram, LinkedIn oraz YouTube). W ich kampaniach wykorzystują Klubowiczów, którzy dzielą się własnymi historiami o tym, jak aktywność fizyczna zmieniła jakość ich życia. Tak powinno być, gdyż ci nie aktywni mogą bardziej utożsamić się z takimi osobami. – tak uargumentowano przyznanie nagrody w segmencie powyżej 1000 m2 dla sieci klubów Zdrofit.

****

Kategoria Klub Przyjazny Klubowiczom

Czwarta kategorię konkursową – Klub Przyjazny Klubowiczom, oceniali czytelnicy Portalu Branża Fitness. Do ostatniego dnia toczyła się zawzięta walka o zaszczytne miano klubu i sieci przyjaznej, wybranej przez samych klubowiczów. Wiele klubów przeprowadziło fantastyczne akcje promocyjne w sieci oraz w klubach. Poniżej przykłady kampanii na Facebooku:

W rezultacie, klubem najbardziej przyjaznym zdaniem czytelników portalu i klubowiczów został Smart Gym Zabrze Arena, natomiast najprzyjaźniejszą siecią klubów okazał się JustGYM.

 

Wszystkim zwycięzcom GRATULUJEMY!

Do zobaczenia za rok, w kolejnej edycji!

Polecamy także:

6 edycja Fiwe Fitness Trade Show – prawie 30 000 odwiedzających!