Czym jest konsulting w branży fitness?

Konsulting (ang. consulting, doradztwo) jest to dziedzina zarządzania zajmująca się szeroko pojętym doradzaniem podmiotom gospodarczym, najczęściej dużym organizacjom. Osoba pracująca w konsultingu to konsultant.  Idąc zatem tym tropem konsulting fitness będzie to doradzanie podmiotom gospodarczym ( czyt. inwestorom , managerom , właścicielom klubów sportowych ) w zakresie szeroko pojętej branży fitness.

Czym zajmuje się tzw. konsultant fitness?

1.Chcę otworzyć klub fitness.

Otwarcie klubu fitness dla osoby niezwiązanej z branżą może być nie lada wyzwaniem.  Jak zaplanować model biznesowy w oparciu o istniejąca konkurencję w moim mieście? Co będzie mnie wyróżniać? Ile chciałbym zainwestować? Jak będę pozyskiwał potencjalnych klientów? Czy zainwestować we własny lokal czy wynająć? Jaka jest stopa zwrotu inwestycji tego typu?

2. Mój klub fitness / siłownia nie przynosi dochodów.

Konsultant fitness w oparciu o audyt operacyjny pomoże zlokalizować obszary do poprawy w twoim klubie oraz jego mocne strony . Sprawdzi czy dana struktura zarządzania jest najbardziej pasująca do twojego klubu. Przeprowadzi analizę konkurencji w twojej miejscowości oraz potencjału klubu w odniesieniu do populacji.  No i co najważniejsze przeanalizuje produkt, który dostarczasz oraz jego dostarczycieli , czyli kadrę pod kątem charakterologicznego przypasowania do funkcji w klubie.

3. Szkolenia dla kadry klubu fitness.

Największym skarbem każdej firmy są wyszkoleni, zmotywowani pracownicy. Jeżeli nie wiesz jak zaplanować system szkoleń kadry w twoim klubie lub chcesz wprowadzić cykliczne szkolenia, aby utrzymać wysoki poziom świadczonych usług i motywacji w tym również może pomóc doświadczony konsultant fitness.Chcę rozbudować swój klub fitness.

4. Chcę rozbudować swój klub fitness.

Wprowadzając nowe usługi poszerzasz grono potencjalnych klientów. Jeżeli potrzebujesz nowej strefy w klubie wraz ze specjalistycznym sprzętem, to właśnie konsultant fitness pomoże zaplanować i dobrać odpowiedni sprzęt, a także zaproponuje kilku dostawców do wyboru, dobierze odpowiedni trening dla kadry.

5. Szukam wykwalifikowanych pracowników do mojego klubu fitness.

Wykwalifikowana kadra jest na wagę złota. Znalezienie odpowiednio wyszkolonej osoby może stanowić spore wyzwanie, szczególnie w mniejszych miastach lub miejscowościach. Należy dokładnie sprecyzować, jakiego kandydata poszukujesz oraz jakie powinien posiadać kwalifikacje i cechy charakteru. Profesjonalną rekrutację można zlecić firmie consultingowej.

Konsulting fitness może w znacznym stopniu ułatwić życie inwestorom lub właścicielom klubów fitness. Warto współpracować z doświadczoną firmą konsultingową, którą tworzą osoby z doświadczeniem w branży fitness & leisure zarówno teoretycznym jak i praktycznym.

Arkadiusz Wolski

Od 2012 r. prowadzi swoją firmę konsultingową (FitnessClinic), która zajmuje się doradztwem w zakresie budowania i zarządzania przedsiębiorstwami branży fitness.