źródło: www.bizjournals.com

Under Armour ujawnił w ostatnim czasie, iż dokonał pożyczki na kwotę 700 milionów dolarów, aby złagodzić brak płynności spowodowany pandemią COVID-19.

Przedstawiciele sieci Under Armour z siedzibą w Baltimore wypowiedzieli się w federalnym wniosku, że pożyczyli pieniądze między 13 marca a 20 marca. Producent odzieży sportowej opisał ten ruch jako „środek zapobiegawczy w celu zwiększenia swojej pozycji gotówkowej i zachowania płynności, biorąc pod uwagę niepewność na rynkach globalnych od wybuchu COVID-19. ”

Sieć pożyczyła pieniądze w ramach istniejącej pożyczki odnawialnej w wysokości 1,25 miliarda USD na podstawie umowy kredytowej zawartej w ubiegłym roku.

Gigant odzieżowy odnotował 788 milionów dolarów w gotówce i ekwiwalentach gotówki na dzień 31 grudnia, zgodnie z rocznym sprawozdaniem finansowym. Firma miała również 592,7 mln USD długu długoterminowego.

Under Armour napotyka znaczną presję z powodu pandemii. 188 sklepów firmy w Ameryce Północnej zostało zamkniętych od 16 marca, a sklep internetowy i centra dystrybucji pozostały otwarte. Sieć poinformowała, że planuje ponownie otworzyć sklepy po 28 marca.

Sklepy, które wdrożyły tak zwane zamówienia typu „pobyt w domu”, mogą wymagać zamknięcia. W stanie Maryland gubernator Larry Hogan nakazał, aby wszystkie firmy pozostały zamknięte.

W lutym kadra kierownicza Armour powiedziała – zanim koronawirus rozprzestrzenił się w Stanach Zjednoczonych i wpłynął głównie na Chiny – że spodziewają się, iż firma poniesie od 50 do 60 milionów dolarów strat w wyniku wybuchu na drugim co do wielkości rynku. Ostrzegli, że wyniki finansowe Under Armour za cały rok mogą być jeszcze bardziej dotknięte z powodu tzw. „znacznego poziomu niepewności”.

Sprzedaż sieci w 2019 r. wyniosła 5,3 mld USD. Under Armour prognozuje, że sprzedaż spadnie w tym roku na niskim jednocyfrowym odsetku w porównaniu do 2019 r., odzwierciedlając średni i wysoki jednocyfrowy spadek procentowy w Ameryce Północnej.

Zarząd Armour w lutym również podał, że rozważają ewentualną inicjatywę restrukturyzacyjną, która kosztowałaby od 325 do 425 milionów dolarów.

Polecamy także:

Nike zamyka wszystkie sklepy stacjonarne na kilku rynkach, poza Chinami