źródło: informacje prasowe

Diety pudełkowe wciąż zyskują na popularności. Jak bardzo? Pokazują to liczby. Firma Kukuła Healthy Food w 2019 r. zanotowała 11 mln zł przychodów ze sprzedaży i liczy na 80 proc. wzrost w 2020 r.

Firma w 2019 roku rozbudowała i zmodernizowała zakład produkcyjny oraz rozwinęła ofertę vendingową dla klubów fitness na terenie całego kraju. Wpłynęło to na ogromny rozwój, gdyż w styczniu 2020 liczba zamówień zwiększyła się już o 130 proc. w porównaniu do stycznia 2019.

 – Styczeń 2020 okazał się dla nas ogromnym wyzwaniem. Zanotowaliśmy już 130% wzrost zamówień w porównaniu do stycznia 2019. W ubiegłym roku najwięcej całodniowych, 5-daniowych zestawów wyprodukowaliśmy w marcu i listopadzie. Szacuję, że rok 2020 zakończymy ze wzrostem na poziomie 80 proc. – mówi Jakub Kukuła, pomysłodawca i założyciel marki Kukuła Healthy Food.

Dieta pudełkowa stała się dla większości Polaków stylem życia. Według aktualnych trendów żywieniowych ludzie nie chcą już tylko jeść smacznie, ale również zdrowo oraz w nurcie zero waste. Liczne obowiązki i coraz mniej wolnego czasu sprawiły, że chętnie sięgamy po gotowe, zdrowe, całodzienne zestawy posiłków.

Według danych Kukuła Healthy Food kobiety częściej sięgają po posiłki o obniżonej kaloryczności, a mężczyźni po diety pomagające w budowaniu masy mięśniowej.

-Wśród naszych zamówień widzimy wzmacniający się trend wegetariański. Obserwujemy także wzrost zainteresowania dietami o obniżonej ilości węglowodanów, jak również dietami specjalistycznymi np. bezglutenową, czy na insulinooporność. Spodziewamy się dalszego wzrostu zamówień w tych kategoriach. Cieszy nas również, że coraz więcej Polaków zwraca uwagę na to, co je i stawia na dobrze zbilansowane diety uwzględniające odpowiedni rozkład makro i mikro składników. Pamiętajmy, że tylko takie programy dietetyczne przynoszą długotrwałe rezultaty i zapewniają energię na cały dzień – dodaje Jakub Kukuła.

Aktualnie Kukuła Healthy Food dostarcza około 250 tysięcy 5-daniowych zestawów rocznie i około 60 tysięcy posiłków w usłudze vendingowej.  Średni koszt całodziennych zestawów, złożonych z  5 posiłków z dostawą do domu lub biura to ok. 65 zł.

Polecamy także:

Magda Gessler została ambasadorem cateringu dietetycznego Body Chief