Drodzy Państwo, zapraszamy na kolejną rozmowę z cyklu. Dziś sytuację wobec panującej pandemii skomentuje Pan Jakub Kukuła, twórca firmy cateringowej Kukuła Healthy Food. 

Czy odczuwają Państwo wzrost zysków i sprzedaży od momentu wprowadzenia w Polsce stanu epidemii?

Na ten moment nie odczuwamy większych zmian i nie liczymy na wzrost zysków. Część naszej działalności to vending w klubach fitness, które ze względu na ogólnopolską kwarantannę zostały zamknięte.

Jakie środki bezpieczeństwa wprowadzili Państwo w Waszej firmie?

W naszej hali produkcyjnej z najwyższą starannością przestrzegamy rygorystycznych standardów bezpieczeństwa i higieny. Zakład jest wyposażony w stanowiska do dezynfekcji, a nasi pracownicy pracują w odzieży ochronnej, rękawiczkach oraz certyfikowanych maskach ochronnych. Ze względu na aktualną sytuację wprowadziliśmy też codzienne pomiary temperatury wśród naszych pracowników. Składniki do naszych dań są dostarczane tylko przez sprawdzonych i zaufanych dostawców.

Czy jest to złoty okres dla branży cateringowej?

W mojej opinii dla nikogo nie jest to złoty okres. My również jesteśmy bardzo ostrożni z jakimikolwiek szacunkami.

Czy wprowadzają Państwo obecnie zmiany czy bazują na sprawdzonych jadłospisach?

Nasza usługa to całodzienne zestawy zdrowych, odpowiednio zbilansowanych i pełnych witamin posiłków. Bazujemy na sprawdzonych recepturach, które aktualnie modyfikujemy o dodatkowe, naturalne produkty o właściwościach antybakteryjnych i przeciwzapalnych.

Będę również wdzięczna za krótki komentarz dotyczący obecnej sytuacji w Polsce.

Śledzimy na bieżąco sytuację. Staramy się ze wszystkimi solidaryzować w tym trudnym czasie. W ramach podziękowania za pracę i narażanie zdrowia aktualnie dostarczamy darmowe posiłki służbie zdrowia z naszej okolicy. Na tą chwilę jest to od 100 do 120 darmowych posiłków dziennie, które przywozimy codziennie, łącznie z weekendami. Jesteśmy jednak przygotowani na to, że jeśli nastąpi moment krytyczny to podwoimy tę liczbę. Cieszymy się, że choć w pomniejszonym składzie ze względu na urlopy opiekuńcze, nasz zakład nadal działa i możemy okazać wsparcie służbie zdrowia w tym szczególnie ciężkim dla nich czasie.

Dziękujemy za rozmowę!

Polecamy także:

“Nie załamujemy rąk, tylko działamy!” – obecna sytuacja w branży fitness z perspektywy dystrybutora sprzętu