źródło: materiały prasowe

Od Venice Beach do globalnego gracza. To co zaczęło się w 1965r. od małego studia w Kalifornii, dzisiaj jest najbardziej znaną i kultową siecią siłowni na świecie. Przez ostatnie 50 lat, sieć Gold’s Gym rozwinęła się w globalną markę z lokalizacjami na sześciu kontynentach. Marka cieszy się statusem legendarnej siłowni, z globalnym uznaniem. Poziom świadomości wśród sportowców wynosi aż 96%! Mimo problemów w ubiegłym roku, które doprowadziły do zmiany właściciela, sieć nie zwalnia tempa. 30 lipca odbyło się otwarcie pierwszego obiektu w Mediolanie.

Siłownia o powierzchni 2400 m2 posiada strefę cardio z urządzeniami najnowszej generacji oraz obszar do ćwiczeń na świeżym powietrzu o powierzchni około 250 m2, przypominający treningi na świeżym powietrzu w Venice Beach. Sala treningowa o powierzchni 180 m2 (pojemność około 50 osób), posiada harmonogram, który obejmuje sesje zarówno z trenerami na żywo, jak i w formie wideo. W strefie ciężarów znajdują się hantle do 100 kg i 150 kg Golden Dumbells, jest też strefa funkcjonalna wyposażona w sprzęt do ćwiczeń wolnych i grupowych (z asystą trenera). Ofertę uzupełnia sauna damska i męska, pokój do pozowania, bar oraz sklep z artykułami Gold’s Gym i suplementami diety Gold’s Gym Nutrition.

“Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy otworzyć drzwi pierwszego Gold’s Gym we Włoszech. Fani świata fitnessu i kulturystyki będą mieli wreszcie okazję trenować w jednej z kultowych siłowni związanych z mitem Joe Golda i Venice Beach “– powiedział Stefano Noschese Brand Manager Gold’s Gym. – “Jesteśmy szczególnie dumni z uwagi na temat zrównoważonego rozwoju siłowni i jej wszechstronności: każda osoba, w rzeczywistości, może znaleźć szkolenie odpowiednie dla jego kondycji fizycznej i jego celów, nigdy nie zapominając o korzeniach marki, związanych z historią kulturystyki i legendarnych postaci, które ją odwiedzały i uczyniły sławną na przestrzeni lat “.

Gold’s Gym ma dwie opcje abonamentu. W usłudze lokalnej możliwe jest trenowanie tylko w Gold’s Gym Mediolan (od 30/07 do 31/08 w ograniczonej ofercie w cenie 40 € miesięcznie zamiast 50 €). Natomiast w ofercie globalnej można trenować we wszystkich siłowniach grupy RGS w Europie (od 30/07 do 31/08 w ofercie limitowanej w cenie 60 € miesięcznie zamiast 70 €). Od 1 do 7 września odbędzie się Tydzień Otwarty. Chętni będą mogli trenować w Gold’s Gym za darmo, bez zapisywania się na jakikolwiek abonament. Będą mogli zarejestrować się bez uiszczania opłaty rejestracyjnej w wysokości 50 €. Otwarcie pierwszego Gold’s Gym w Mediolanie, trzeciego w Europie po Berlinie i Herne, to dopiero pierwszy krok w planie ekspansji w głównych miastach Włoch. Jest on przewidziany na najbliższe kilka lat i zostanie ogłoszony wkrótce.