Platformy wibracyjne wzbudzają spore zainteresowanie wśród klientów klubów fitness

Wizja kilkuminutowego treningu bez wysiłku może początkowo wywoływać ironiczny uśmiech u niektórych sceptyków, jednak jak wynika z naszych obserwacji platformy wibracyjne podbijają kolejne rynki wprowadzając branżę fitness na zaawansowany poziom rozwoju. Trening wibracyjny wykonywany przy użyciu specjalnych platform wibracyjnych jest interesującym aspektem urozmaicającym klubową ofertę. Klienci nie dysponujący dużą ilością czasu na treningi, przy użyciu platform mają szansę uzyskać wymarzoną sylwetkę w bardzo krótkim czasie. Wzrost zainteresowania wśród klientów tą formą treningu jest widocznym skutkiem pojawiania się platform w coraz większej ilości klubów. To niewielkie urządzenie zajmuje mało miejsca, więc warto zastanowić się nad tego typu wyposażeniem.

Trening wibracyjny – „fitness XXI wieku”

Trening wibracyjny jest interesującą propozycją aktywności oferującą możliwość spalania, aż 350 kalorii w trakcie zaledwie 10-minutowego treningu. Jak wynika z ustaleń ekspertów, ten krótki kilkunastominutowy trening na platformie odpowiada 1 godzinie zwykłego treningu na siłowni. Wibracje wytwarzane przez urządzenie pobudzają wszystkie partie mięśniowe, dzięki czemu tkanka tłuszczowa na brzuchu, udach, pośladkach i ramionach jest spalana szybciej niż w trakcie konwencjonalnych ćwiczeń. Platforma wibracyjna, przekazując wibracje do ciała, wywołuje szereg autonomicznych odruchów, m. in. pobudza włókna mięśniowe do skurczu. Mięśnie mimowolnie kurczą się 30-45 razy na sekundę, w zależności od wybranego ustawienia. Stymuluje to wydzielanie kolagenu i elastyny w skórze, dzięki czemu robi się ona gładsza. Wpływa również pozytywnie na ścięgna i stawy, a także powoduje wzrost koordynacji ruchowej.

Same zalety treningu wibracyjnego

Wśród zalet i korzyści treningu na platformie wibracyjnej wymienia się, m.in. skuteczną walkę z cellulitem, ujędrnienie ciała, budowanie tkanki mięśniowej, redukcję tkanki tłuszczowej, możliwość poprawienia krążenia, przyspieszenia metabolizmu spoczynkowego oraz zwiększenie wydzielania hormonów szczęścia.

Dodatkowo trening bez potu – w spodniach i w sukience

Co ciekawe, trening na platformie wibracyjnej nie wymaga dużo wysiłku i nie powoduje wydzielania się potu, więc ćwiczący mogą przystąpić do treningu nawet nie przebierając się w sportowe ubrania, tym samym nie czyniąc zbyt wielu przygotowań w kierunku przygotowań do treningu. Niewątpliwie to spore ułatwienie dla klubowiczów, którzy chcieliby przyjść do swojej ulubionej siłowni, aby wykonać trening, ale nie dysponują zbyt dużą ilością czasu.

Treningi wibracyjne można odbyć, m.in. w Vibrostation Training Studio (Al. KEN 85 w Warszawie). To pierwsze w Polsce studio fitness, w którym znajdują się wyłącznie platformy wibracyjne. Vibrostation Trening Studio jest wyłącznym dystrybutorem oraz centrum serwisowym platform Vibrostation w Polsce. Producentem Vibrostation jest firma Mediworx Ltd. funkcjonująca na brytyjskim rynku od 2003 roku.