fot. artinspiring/ Fotolia

Lato w klubie fitness – promocje

Część II

Potencjalny klient – czyli kto? Kim może być? Może warto skupić się na najmniej aktywnych grupach społecznych? Rzuć wyzwanie. Niech osoba, do której trafi Twoja reklama zapragnie podjąć je razem z Tobą. Z pierwszej części cyklu wiesz już, jakich narzędzi użyć, by stworzyć różne typy promocji. Tym razem przeczytaj, jak trafić z ofertą w grupę odbiorców, na których Ci zależy.

Promocja na miarę

Jakie są podstawowe zasady tworzenia dobrej, angażującej promocji? Wymyślając strategię, skup się w pierwszej kolejności na jasnym określeniu grupy docelowej. Oferta skierowana do każdego jest tak naprawdę adresowana do nikogo. Skoncentruj się na wybranej grupie. By lepiej zrozumieć potrzeby Twojego potencjalnego klienta, stwórz personę (najlepiej kilka możliwych). Odpowiedz sobie na kluczowe pytania: Czym interesuje się Twój klient? Co lubi? Jakie ma problemy i słabości? Im więcej będziesz o niej wiedział, tym lepiej! O wiele łatwiej wykreujesz działania promocyjne odpowiadające na potrzeby klienta. Poniżej znajdziesz przykłady, które mogą być inspiracją dla Twoich działań.

Przykład 1:

Zrobimy Ciebie FIT – stwórz program w trakcie, którego przez , np. przez pięć wakacyjnych tygodni  Twoi eksperci pomogą w staniu się aktywnym, zakręconym na punkcie fitness człowiekiem. Wakacje to czas, kiedy każdy powinien zrobić coś dla siebie. Ważną rolę odgrywa tutaj przywiązanie do kryterium podnoszenia pozycji społecznej i samooceny. Krok po kroku wprowadzisz początkującą osobę w tajemnice udanego treningu. Stąd blisko już do zdobycia lojalnego klienta! Program kursu jest skierowany przede wszystkim do osób niebędących członkami, które jeszcze nie znają korzyści, jakie daje trening w klubie.

Przykład 2:

Misja sześciopak – daj do zrozumienia, że to oferta tylko dla prawdziwych twardzieli. Sukces osiągniesz budując program intensywnego treningu skierowanego do bardzo konkretnej grupy docelowej. Co otrzymują podejmujący wyzwanie? Sprawdzone wzory treningowe i motywację, by podołać próbie.

 

Łukasz Balicki – Prezes i współtwórca eFitness, producenta oprogramowania do zarządzania klubami fitness, będącego liderem na polskim rynku. Pozytywna siła napędowa do rozwoju zespołu eFitness i produktów dostępnych w portfolio marki. Od wielu lat aktywny partner, uczestnik i prelegent imprez branżowych w kraju i zagranicą. Autor licznych artykułów merytorycznych na łamach prasy związanej z fitnessem i zarządzaniem. Pomysłodawca i organizator Fitness Management Maraton – warsztatów dla kadry zarządzającej klubami fitness. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i programu MBA Poznań-Atlanta.

Zainteresował Cię ten temat? Weź udział w bezpłatnych doszkoleniach online. W każdy piątek nowe doszkolenia tematyczne. Wybierz interesujący Cię temat i zapisz się już dziś.  www.akademia.efitness.com/#doszkolenia

Zobacz także: