fot. apinan/ Fotolia

Lato w klubie fitness – promocje

Część III

W drugiej części cyklu „Lato w klubie fitness – promocje” poznałeś główną zasadę tworzenia efektywnej promocji – jasne określenie grupy docelowej. Tym razem dowiesz się więcej o celu, który jest bodźcem do zakupu karnetu. Jasno określaj obietnice!

Jeśli plan ma się udać, cel musi być przejrzysty i dobrze określony. Najoczywistszą motywacją może być gubienie wagi, ale może zamiast mrzonek, określisz realne zadania, jakie należy spełnić? Jak możemy sprecyzować marzenia i dążenia klientów w konkretny plan treningowy? Pamiętaj, że musi to być wezwanie do stosunkowo małej grupy odbiorców, która w łatwy sposób zidentyfikuje się z celem. Przedstawiamy przykłady działań, potraktuj je jak inspirację!

Przykład 1:

Moja pupa jest… – prawie każdy marzy o pięknej sylwetce, ale jak trudne jest to do osiągnięcia wie ten, kto choć raz spróbował. Nie obiecuj gruszek na wierzbie. Skup się na jasno określonym celu, tj. na częściach ciała, które najczęściej sprawiają problemy, a klienci na pewno to docenią i podejmą wyzwanie.

Przykład 2:

Fit w 100 dni – wizja sukcesu musi zmieścić się w dającej się przewidzieć przyszłości. 100 dni brzmi realniej niż trzy miesiące, prawda? Oferta 100-dniowego karnetu to świetne rozwiązania dla osób, które unikają członkostwa długoterminowego, ale są otwarte na określone w czasie programy. To też świetny wabik dla osób, które dopiero chcą zacząć przygodę z fitnessem i jeszcze nie wiedzą, czy to dla nich. Masz 100 dni, żeby je przekonać!

Przykład 3:

Co tak prawidłowo siedzisz? – Twój fitness klub jest zorientowany na zdrowie? A może współpracujesz z firmami i oferujesz program poprawiający wydajność oraz zadowolenie pracowników? Po urlopowej przerwie przygotuj plecy pracowników biurowych do długich godzin przed komputerem!

Zainteresował Cię ten temat? Weź udział w bezpłatnych doszkoleniach online. W każdy piątek nowe doszkolenia tematyczne. Wybierz interesujący Cię temat i zapisz się już dziś.  www.akademia.efitness.com/#doszkolenia

Łukasz Balicki – Prezes i współtwórca eFitness, producenta oprogramowania do zarządzania klubami fitness, będącego liderem na polskim rynku. Pozytywna siła napędowa do rozwoju zespołu eFitness i produktów dostępnych w portfolio marki. Od wielu lat aktywny partner, uczestnik i prelegent imprez branżowych w kraju i zagranicą. Autor licznych artykułów merytorycznych na łamach prasy związanej z fitnessem i zarządzaniem. Pomysłodawca i organizator Fitness Management Maraton – warsztatów dla kadry zarządzającej klubami fitness. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i programu MBA Poznań-Atlanta.

Zobacz także: