fot. freshidea/ Fotolia

Lato w klubie fitness – promocje

Część IV

W czwartej części cyklu „Lato w klubie fitness – promocje” zajmiemy się siłą przekazu. Podobno wszystko jest możliwe… przy odpowiedniej reklamie. Dowiesz się, jak stymulować wyobraźnię odbiorcy poprzez dobrze dobrany motyw i hasło!

Siła przekazu

Wydaje się, że potęga języka jest wciąż mało docenionym narzędziem konstruowania promocji w branży fitness. Wszyscy skupiamy się na hasłach opartych na wyrażeniach jak: forma, sylwetka, fit. Miasto w przedwakacyjnym czasie jest pełne bilbordów o tej treści. Wyróżnij się i potraktuj klienta jak inteligentnego partnera, który zrozumie dowcipny lub oparty na metaforze przekaz. Oczywiście nie zapominaj połączyć dobrego sloganu z równie wyrazistym przekazem wizualnym.

Przykład 1:

Wszystko jest możliwe – slogan pozostawia otwartą interpretację, ale także zawiera w sobie sporą dawkę motywacji. Slogan połączony z odpowiednio dobranym obrazem wzbudzi zainteresowanie szczególnie osób w młodym i średnim wieku.

Przykład 2:

Ponad 10 milionów Polaków to robi – celem hasła jest przyciągnięcie uwagi odbiorcy. Mowa oczywiście o osobach regularnie uprawiających aktywność fizyczną (wg wyników raportu Multisport Index). Nie ma żadnych wątpliwości, liczba korzystających z obiektów fitness ciągle wzrasta. Przekaz ma na celu zilustrowanie konsumentom, że trening fitness to świetny pomysł. Nie ma miejsca na wymówki typu „jestem za stary” lub „żeby zacząć tam chodzić, muszę tam być już trochę fit”. Liczby to najmocniejszy argument, jakim możesz się posłużyć, aby przekonać niedowiarków.

Zainteresował Cię ten temat? Weź udział w bezpłatnych doszkoleniach online. W każdy piątek nowe doszkolenia tematyczne. Wybierz interesujący Cię temat i zapisz się już dziś.  www.akademia.efitness.com/#doszkolenia

Łukasz Balicki – Prezes i współtwórca eFitness, producenta oprogramowania do zarządzania klubami fitness, będącego liderem na polskim rynku. Pozytywna siła napędowa do rozwoju zespołu eFitness i produktów dostępnych w portfolio marki. Od wielu lat aktywny partner, uczestnik i prelegent imprez branżowych w kraju i zagranicą. Autor licznych artykułów merytorycznych na łamach prasy związanej z fitnessem i zarządzaniem. Pomysłodawca i organizator Fitness Management Maraton – warsztatów dla kadry zarządzającej klubami fitness. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i programu MBA Poznań-Atlanta.

Zobacz także:

„Lato w klubie fitness” – promocje część II

“Lato w klubie fitness” – część III