fot. bongkarn/ Fotolia

Lato w klubie fitness – promocje

Część V

Czy wiesz, że według raportu Multisport Index aż 45% badanych jako główną motywację do uprawiania sportu podało potrzebę dbania o zdrowie? Jedynie 14% aktywnych fizycznie ćwiczy dla atrakcyjnego wyglądu. Jak wykorzystać te informacje przy tworzeniu oferty?

Polacy są coraz bardziej świadomi, jak ważnym elementem dobrego samopoczucia i życia w zdrowiu jest regularna aktywność. Skonstruuj ofertę dopasowaną do ich potrzeb! Twój klub fitness jest idealnym miejscem, żeby pomóc w zadbaniu o siebie. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów.

Przykład 1:

Jak się ma Twoje zdrowie? – to pytanie, po którym bezwiednie każdy szybko zaczyna robić w głowie rachunek sumienia. Stwórz kilkutygodniowy cykl treningowo-szkoleniowy mający na celu podniesienie sprawności fizycznej, promocji zdrowia i dobrego samopoczucia. Podczas trwania programu podnoś świadomość dotyczącą zdrowego trybu życia i regularnych ocen stanu zdrowia przez lekarza. Oferta świetnie celuje w osoby, które dopiero chcą zacząć przygodę ze sportem oraz w osoby starsze.

Przykład 2:

Mój tata jest gruby – grupą docelową promocji są oczywiście mężczyźni. Dzięki kampanii mówimy konkretnie do ojców i wskazujemy konkretne metody, które pomogą im cieszyć się życiem rodzinnym aktywnie i komfortowo. Klient może osiągnąć to m.in. dzięki ćwiczeniom powodującym eliminację bólu pleców czy poprawę ogólnej wydolności fizycznej. Dodatkowo tego typu reklama zawiera w sobie silny przekaz emocjonalny. Każdy ojciec chciałby być wzorem dla swojej rodziny, a my pomagamy znaleźć rozwiązanie!

Przykład 3:

Rzuć palenie – nikotyna to nałóg, który jest bolączką wielu osób. Dlaczego palacze mogą być zainteresowani ofertą klubu fitness? Ogromna liczba palaczy chce rzucić palenie. Prawie każdy próbował zerwać z nałogiem choć raz. Aktywność fizyczna może być sprzymierzeńcem osób, które chcą rzucić nikotynowy nawyk. Ćwiczenia i programy żywieniowe są ważnymi narzędziami wspierającymi tę walkę. Intensywne ćwiczenia zmniejszają chęć sięgnięcia po papierosa, powodują wzmożone wydzielanie hormonów szczęścia, pomagają pozbyć się stresu. Przedstaw potencjalnym klientom wszystkie pozytywne wartości, jakie daje aktywność fizyczna!

 

Zainteresował Cię ten temat? Weź udział w bezpłatnych doszkoleniach online. W każdy piątek nowe doszkolenia tematyczne. Wybierz interesujący Cię temat i zapisz się już dziś.  www.akademia.efitness.com/#doszkolenia

Łukasz Balicki – Prezes i współtwórca eFitness, producenta oprogramowania do zarządzania klubami fitness, będącego liderem na polskim rynku. Pozytywna siła napędowa do rozwoju zespołu eFitness i produktów dostępnych w portfolio marki. Od wielu lat aktywny partner, uczestnik i prelegent imprez branżowych w kraju i zagranicą. Autor licznych artykułów merytorycznych na łamach prasy związanej z fitnessem i zarządzaniem. Pomysłodawca i organizator Fitness Management Maraton – warsztatów dla kadry zarządzającej klubami fitness. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i programu MBA Poznań-Atlanta.

Zobacz także: