fot. Tierney/ Fotolia

Lato w klubie fitness – promocje

Część VI

Wszystkich, bez względu na to czy dopiero zaczynają przygodę z fitnessem czy fit freaków, łączy jedno – motywacja. Jaką ją utrzymać? Jak skonstruować ofertę wzmacniającą retencję w Twoim klubie?

Zgubić 5 kilo, zrobić rzeźbę, poprawić sprawność, utrzymać formę… – cele mogą być różne, żeby je osiągnąć potrzebna jest siła, która cały czas będzie napędzać do działania. Motywuj klientów, bądź inspiracją!

Przykład 1:

Zrób sobie wakacje od… bycia leniwym! – to mocne hasło, które sprawia, że jakiekolwiek wymówki stają się bezzasadne. Nie ulega wątpliwości, że kampanie przedwakacyjne są najbardziej udanymi w całym roku. Zrób wszystko, by utrzymać ten wynik także w lipcu i sierpniu.

Przykład 2:

W poniedziałek wstałem i… – oczywiście, końcówka zdania powinna brzmieć „poszedłem do klubu fitness”, jednak wiemy, że rzeczywistość jest inna od ideału. To przekaz dla tych, którzy z jakiś powodów odwlekają decyzję o pójściu do klubu fitness.

Przykład 3:

Nie zdążyłeś przed wakacjami? Nic straconego! Chcesz zacząć od września? Zacznij sezon już dziś! – wrzesień to doskonały czas, aby na nowo organizować swój plan działania na długie, jesienne miesiące, przygotowania się do akademickiego rytmu życia, czy dnia podporządkowanego obowiązkom dzieci w wieku szkolnym. Wykorzystaj determinację potencjalnych klientów i zaproś ich już dziś. Niech nie wyprzedzi Cię konkurencja!

Przykład 4:

Razem raźniej – dobrze wiesz, jak motywująco działa współzawodnictwo lub wsparcie bliskich. Zaproponuj klubowiczowi kartę członkowska dla przyjaciela. Skorzystaj z opcji poleceń dostępnej w systemie do zarządzania klubem fitness i użyj w tym celu np. promocji umów.

Pamiętaj: rezygnacja z przeprowadzenia kampanii letniej to duże ryzyko. Rynek w miesiącach letnich jest niedoceniany przez konkurencję, a zatem nieprzesycony reklamą. To, na co zapracujesz w lato, objawi się już w pierwszych dniach jesieni. W innym razie zostaną dla Ciebie już tylko pojedyncze okazje.

 

 

Zainteresował Cię ten temat? Weź udział w bezpłatnych doszkoleniach online. W każdy piątek nowe doszkolenia tematyczne. Wybierz interesujący Cię temat i zapisz się już dziś.  www.akademia.efitness.com/#doszkolenia

Łukasz Balicki – Prezes i współtwórca eFitness, producenta oprogramowania do zarządzania klubami fitness, będącego liderem na polskim rynku. Pozytywna siła napędowa do rozwoju zespołu eFitness i produktów dostępnych w portfolio marki. Od wielu lat aktywny partner, uczestnik i prelegent imprez branżowych w kraju i zagranicą. Autor licznych artykułów merytorycznych na łamach prasy związanej z fitnessem i zarządzaniem. Pomysłodawca i organizator Fitness Management Maraton – warsztatów dla kadry zarządzającej klubami fitness. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i programu MBA Poznań-Atlanta.

Zobacz także: