fot. vege/ Fotolia

“Lato w klubie fitness – promocje”

Cześć I

Za nami czas, kiedy wiosną wszyscy mieli jeden cel – przygotować ciało do lata, a klub fitness mógł w łatwy sposób przyciągnąć marzących o pięknej sylwetce. Jednak jak utrzymać klientów w klubie w wakacje, kiedy trudniej o motywację i regularny trening na sali fitness?

O ile nikogo nie dziwią promocje typu „Forma na lato” czy „Projekt bikini”, warto zastanowić się, jakimi działaniami promocyjnymi przyciągnąć do klubów klientów po zakończeniu przedwakacyjnego szczytu. W kolejnych częściach cyklu dowiesz się więcej o składnikach niezbędnych do wykreowania efektywnej promocji. W cyklu „Lato w klubie fitness – promocje” chcemy podzielić się z Tobą przykładami i pomysłami, które możesz wykorzystać i inspirować się przy tworzeniu letnich promocji! Wakacje od klientów? Zdecydowanie nie!

Promocje, kupony, rabaty… Jakich narzędzi użyć?

Nim zaczniesz tworzyć promocję, sprawdź jakie narzędzia w systemie do zarządzania klubem możesz wykorzystać. Dobre oprogramowanie daje w tym zakresie praktycznie nieograniczone możliwości. W systemie do zarządzania klubem wygenerujesz także szybkie, losowe kody rabatowe, które będziesz mógł dowolnie konfigurować w zależności od wydarzenia i oferty. Jak użyjesz dostępnych narzędzi, zależy tylko od Twojej kreatywności!

Schemat progowy cen

Najlepiej wykorzystać tę opcję przy wprowadzaniu nowej oferty. Wystarczy, że stworzysz ograniczoną liczbę karnetów i poinformujesz klientów, że po ich wyczerpaniu cena wzrośnie lub pojawi się „cena niespodzianka”. To świetne narzędzie, jeśli Twoim celem jest, żeby klient jak najszybciej podjął decyzję o kupnie karnetu.

Promocje umów

Użyj promocji umów, np. przy zapisywaniu osoby z polecenia. Możesz określać także, jakiego karnetu dotyczy promocja i jaki pracownik klubu może decydować o aktywacji promocji. Pamiętaj, że masz też do dyspozycji punkty bonusowe. Określ raty, do których przypisana jest promocja i na jaką kwotę. Czas wakacji to także świetna okazja do powalczenia o uwagę osób, które jeszcze nigdy nie korzystały z usług klubu fitness!

Łukasz Balicki – Prezes i współtwórca eFitness, producenta oprogramowania do zarządzania klubami fitness, będącego liderem na polskim rynku. Pozytywna siła napędowa do rozwoju zespołu eFitness i produktów dostępnych w portfolio marki. Od wielu lat aktywny partner, uczestnik i prelegent imprez branżowych w kraju i zagranicą. Autor licznych artykułów merytorycznych na łamach prasy związanej z fitnessem i zarządzaniem. Pomysłodawca i organizator Fitness Management Maraton – warsztatów dla kadry zarządzającej klubami fitness. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i programu MBA Poznań-Atlanta.

Zainteresował Cię ten temat? Weź udział w bezpłatnych doszkoleniach online. W każdy piątek nowe doszkolenia tematyczne. Wybierz interesujący Cię temat i zapisz się już dziś.  www.akademia.efitness.com/#doszkolenia

Zobacz także: