Witamy w świecie, w którym nie ma ograniczeń co do treningu, a klient sam decyduje jak i gdzie trenować. Obsługa klienta w klubie fitness nie jest już fizycznie powiązana tylko z lokalnym klubem. Elastyczność jest atutem i chociaż zapewnianie doskonałych zajęć na żywo i usług klubu fitness jest nadal usługą Premium, usługi online i cyfrowe są teraz również doskonałą opcją dla klientów.

W wielu przypadkach konsumenci preferują taktykę kompleksowej obsługi, więc dlaczego nie ćwiczyć również online. Klient oczekuje pakietu usług, który nie tylko motywuje i zapewnia więź społeczną z danym klubem i trenerami, ale także będzie elastyczny i zapewni możliwość treningu w domu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ze względu na szybko zmieniające się potrzeby klientów i ciągłą niepewność, Les Mills rozwija swoje usługi w coraz szybszym tempie. Stworzono nowy hybrydowy model usług dla produktów cyfrowych i internetowych, aby wspierać istniejące usługi online. Przyjrzyjmy się korzyściom płynącym z konceptualizacji, a jednocześnie przyjrzyjmy się bliżej, jakie usługi obejmuje model hybrydowy.

Les Mills stworzył narzędzie, które pomaga partnerom dostarczać swoim klientom treningi i programy na światowym poziomie, niezależnie od tego, czy są to treści na żywo, czy online. Nowy model hybrydowy łączy najlepsze treningi na żywo i treści cyfrowe, pozwalając klientowi wybrać czas i miejsce swoich treningów. Usługi objęte koncepcją to:

  • Programy Les Mills Live: zajęcia grupowe z instruktorem,
  • Programy wirtualne Les Mills: lekcje ćwiczeń grupowych wyświetlane na ekranie wirtualnego studia w klubie fitness,
  • Transmisja na żywo programów Les Mills: Kluby partnerskie mogą teraz publikować ulubione zajęcia Les Mills klientów bezpośrednio z zajęć grupowych w klubie z udziałem swoich lokalnych instruktorów. Dzięki temu w zajęciach mogą uczestniczyć jednocześnie klienci stacjonarni jak i ci w domu, niezależnie od swojej lokalizacji.
  • Licencja Les Mills Content: programy Les Mills do zintegrowania z własną platformą online, zgodnie z ustaleniami.
  • Les Mills On Demand: własna domowa aplikacja treningowa Les Mills z ponad 1000 treningów, dostępna dla partnerów w formie afiliacyjnego modelu.

Korzyści z konceptualizacji

Znana marka i globalizacja konsumenta

Zwracamy uważność, że lokalny klient mając dostęp do wifi jest już dziś globalnym klientem. Zaletą konceptualizacji ćwiczeń grupowych i rozwiązania hybrydowego jest współpraca ze znaną i silną marką. Les Mills jest już dość znana klientom klubów fitness, a klienci uznają, że są to najlepsze zajęcia grupowe na świecie, które Les Mills rozwija od dziesięcioleci. W szczególności Millenialsi i Pokolenie Z, które będą stanowić większość nowych konsumentów na całym świecie, są świadomi marki i chcą doświadczenia za każdą usługę, za którą płacą, trenują na siłowni lub w domu. Programy Les Mills są najwyższej jakości, a każdy program jest naukowo badany i zaprojektowany tak, aby sprostać różnym potrzebom naszych klientów. Programy są aktualizowane o najnowsze wydania cztery razy w roku. System edukacji Les Mills gwarantuje wysoki poziom instruktorów. Licencje muzyczne na muzykę wykorzystywaną w różnych programach uzyskano od Les Mills, w tym na programy Live Streaming. Partnerzy Les Mills mają dostęp do szerokiej gamy aktualnych materiałów marketingowych, które centrum może również dostosować za pomocą własnych logotypów. Gotowe materiały oszczędzają czas i zasoby właściciela klubu.

Zwiększ sprzedaż członkostw

Aż 45% klientów twierdzi, że wybiera swój lokalny klub fitness ze względu na grupowe zajęcia na podstawie grafiku. Motywacja i ruch przynoszą efekty, a wyniki przynoszą utrzymanie klienta. Klienci często tracą motywację, gdy zostają sami z aktywnością. Dlatego zalecamy angażowanie jak największej liczby swoich klientów w ćwiczenia grupowe, zarówno na żywo, jak i online. Według raportu MindBody z 2020 r. wynika, że po pandemii 46% użytkowników klubów fitness planuje łączyć treningi online z treningami na żywo.

Technologia nie jest rozwiązaniem na wszystkie problemy klubów fitness, ale elastyczne połączenie rozwiązań online i offline daje gwarancje na sprostanie tym i przyszłym wyzwaniom przy założeniu dostarczenia światowej jakości usług zajęć grupowych.

Autor tekstu: Magdalena Konstańczak

Od 18 lat w branży fitness. Od dekady reprezentuję globalnego eksperta Les Mills International na terenie Polski, dostarczając właścicielom klubów fitness doświadczenie, know how i narzędzia, aby mogli lokalnie rozwijać swój biznes. Szkoleniowec, wykładowca branżowy, mediator sądowy i lider komunikacji NVC, z zawodu fizjoterapeuta.