źródło: fittechglobal.com

Les Mills od 20 lat kreuje oryginalne programy treningowe, z których korzysta już 14 tys. klubów fitness w 80 krajach świata. Zajęcia według filozofii Les Mills prowadzi obecnie aż 90 tys. instruktorów. W dobie ograniczeń wynikających z pandemii COVID-19, Les Mills wprowadził trzy rozwiązania cyfrowe celem pomocy operatorom fitness przejść na model hybrydowy.

Zaprojektowane z myślą o przyszłościowych studiach i klubach, rozwiązania, mają pomóc operatorom rozszerzyć zasięg w przestrzeni online, jednocześnie uzupełniając ofertę stacjonarną.

Trzy nowo wprowadzone rozwiązania obejmują program partnerski Les Mills On Demand, ulepszone treningi na żywo i treści treningowe oparte na aplikacji.

Dzięki nowemu programowi partnerskiemu kluby mogą stworzyć holistyczną podróż fitness dla swoich członków, zapewniając treningi w domu za pośrednictwem Les Mills On Demand i otrzymując udział w przychodach za każdą rejestrację. Członkowie mają dostęp do pełnego ekosystemu LMOD, w tym do treningów Les Mills, programów szkoleniowych i wsparcia społeczności.

Nowe ulepszone treningi na żywo oznaczają, że kluby oferujące zajęcia Les Mills na żywo mogą teraz dostarczać je również za pośrednictwem transmisji online. Kluby mogą transmitować na żywo na dowolnej platformie, pod warunkiem posiadania niezbędnych licencji muzycznych u lokalnych stowarzyszeń praw wykonawczych.

W międzyczasie, dzięki nowej zawartości opartej na aplikacji, kluby mogą przenosić treningi Les Mills do własnej aplikacji członkowskiej bez potrzeby oddzielnych inwestycji i masowego tworzenia treści. Kluby, obejmujące różne programy Les Mills, udostępniają treści za pośrednictwem własnego ekosystemu marki i ustalają cenę, jaką członkowie płacą im za dostęp, dając im całkowitą kontrolę nad dodatkowym strumieniem przychodów.

„Wchodzimy teraz w nową erę fitnessu, w której kluby mają wyjątkową pozycję, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu konsumentów na połączenie usług fitness online i offline” – powiedział Martin Franklin, dyrektor generalny Les Mills Europe.

„Ponieważ zdrowie i sprawność fizyczna są teraz najwyższym priorytetem dla osób w każdym wieku, istnieją ogromne możliwości rozwoju klubu dzięki połączonemu doświadczeniu członkostwa. Fitness na żywo pozostaje  kluczowym wyróżnikiem dla klubów, podczas gdy oferty online mogą pomóc klubom rozszerzyć zasięg i przełamać bariery dla osób, których zazwyczaj nie spotyka się na siłowni”.

Zaktualizowana oferta pojawiła się, gdy COVID-19 przyspieszył wzrost apetytu konsumentów na cyfrowe opcje treningu.

Oprócz wspomnianych trzech rozwiązań, Les Mills stworzył również rozwiązanie szkoleniowe online. Nowa oferta obejmowała digitalizację szkolenia Les Mills Instructor i treningu Group Fitness Management (GFM), co ułatwi klubom podnoszenie kwalifikacji swoich zespołów.

Les Mills współpracuje teraz z partnerami klubowymi – w tym Nuffield Health, Bannatyne and Everyone Active – w celu przyspieszenia ich działalności dzięki nowym rozwiązaniom.

Everyone Active, uruchomił właśnie autorski program “Everyone on Demand”, który obejmuje dostęp do treści szkoleniowych z WithU, Flex, EXi i Les Mills on Demand za 9,99 GBP miesięcznie.

Według Duncana Jefforda, dyrektora regionalnego Everyone Active, stworzenie oferty cyfrowej, która będzie prowadzona wraz z portfolio obejmującym 190 witryn, zmieniło ofertę członków, przynosząc dodatkowe przychody i długoterminowe korzyści.

„Nie chcemy, aby którykolwiek z naszych członków musiał dokonywać wyboru między siłownią a ulubioną sesją na żądanie, dlatego uruchomiliśmy naszą cyfrową platformę fitness” – powiedział Jefford. 

“Everyone on Demand” zapewni naszym członkom najwyższą elastyczność, jeśli chodzi o to, jak i gdzie trenować. Jest to najbardziej wszechstronna kolekcja treningów na żądanie oferowana przez jednego operatora i cieszymy się, że jesteśmy klubem partnerskim Les Mills.”

„LMOD jest wypełniony ćwiczeniami, które nasi członkowie znają i uwielbiają z zajęć na żywo w naszych ośrodkach, więc wprowadzenie LMOD do naszego własnego rozwiązania miało sens.

„Połączenie rozwiązań na żywo, na żądanie i transmisji na żywo, które otrzymaliśmy od Les Mills, odegrało dużą rolę w wybiciu się po okresie lockdown dzięki ulepszonej cyfrowej ofercie dla naszych członków i wspaniałym perspektywom na przyszłość.

„Elastyczność i otwartość na nowe sposoby łączenia rozwiązań cyfrowych i sprawności fizycznej pozwoli nam nie tylko przetrwać, ale także prosperować”.

Polecamy także:

Jak zmieniły się trendy zajęć grupowych? – rozmowa z Elą Przygrodzką