Wielki potencjał wirtualnych zajęć fitness

Wiemy, że nowoczesne rozwiązania są przyszłością. Podążanie za najnowszymi trendami jest już nie tylko pozytywnym wyróżnikiem, ale wymogiem, by utrzymać się na dynamicznym rynku. Każde rozwiązanie, które daje nową jakość i przyciągnie do Twojego klubu nowe grupy osób, jest tu na wagę złota. Jednym z takich rozwiązań są wirtualne zajęcia. Najnowocześniejszą technologię w tej materii zapewnia firma Wexer, będąca liderem w dostarczaniu wirtualnych zajęć do ponad 50 krajów na świecie.

Zajęcia fitness przyszłości

Zajęcia grupowe są sercem wielu klubów. To dzięki nim najłatwiej zjednać sobie klubowiczów. Od dawna wśród głównych operatorów sieci fitness toczy się dyskusja nad różnymi strategiami grupowych zajęć. Czy rzeczywiście zajęcia live są lepsze od wirtualnych? Czy może jednak warto traktować oba typy zajęć jako dwa uzupełniające się rozwiązania?

Live czy virtual?

Przede wszystkim wirtualne zajęcia nie muszą wypierać tradycyjnych zajęć z instruktorem, a poszerzają i uzupełniają ofertę klubu, zachęcając tym samym do wykupienia karnetu nowe grupy klientów. Jak wskazują globalne badania konsumenckie przeprowadzone przez Wexer, użytkownicy doceniają nowoczesne rozwiązanie, ponieważ wirtualne zajęcia stwarzają możliwość rozpoczęcia przygody z fitnessem osobom, które z jakiegoś powodu czują dyskomfort uczęszczając na tradycyjne zajęcia. Wśród najczęstszych przyczyn ankietowani wymieniali:

  • zawstydzenie podczas ćwiczenia wokół bardziej zaawansowanych od siebie uczestników zajęć,
  • brak możliwości regularnego uczęszczania na zajęcia,
  • oferta nie odpowiada ich potrzebom,
  • trudno zarezerwować miejsce na tradycyjnych zajęciach.

W takich przypadkach wirtualne zajęcia wydają się idealnym rozwiązaniem!

Y i Z

Nie zapominajmy także, że pokolenie milenialsów, jako grupa konsumentów, stanowi wysoki procent klientów klubów fitness, narzucając tym samym swoje preferencje klubom. Osoby z pokolenia Y i Z (tj. urodzone po 1990 roku) nie boją się nowych technologii i doskonale czują się wirtualnej rzeczywistości. Rozbudowując ofertę o wirtualne zajęcia, mamy większe szanse dotarcia do szerszej grupy potencjalnych klientów. Wirtualne zajęcia to świetna motywacja i inspiracja dla ćwiczących!

Inteligentny pomiar frekwencji

Dodatkową wartością wirtualnych zajęć, która w bezpośredni sposób wpływa na zarządzanie klubem, jest inteligentny pomiar frekwencji – poprzez szacowanie i raportowanie liczby klubowiczów przychodzących na zajęcia wirtualne, operatorzy klubów fitness potrafią określić zachowania i zwyczaje klubowiczów. Dane uzyskane dzięki wirtualnym zajęciom spowodują, że w łatwy sposób rozplanujesz grafik zajęć. Platforma pozwala błyskawicznie planować wirtualne zajęcia. Raz już utworzony przez Ciebie grafik zajęć jest automatycznie zapisywany i synchronizowany z Wexer Virtual Player. W godzinach o mniejszym natężeniu ruchu Wexer dostarcza dane, które umożliwią operatorom lepsze zrozumienie oferty ćwiczeń grupowych i maksymalizację wykorzystania studia poza godzinami szczytu.

Technologia w klubie fitness

Wexer Count posiada czujnik, który łączy się bezprzewodowo z odbiornikiem, w którym dane są automatycznie przekazywane online do panelu administratora, gdzie operatorzy klubów fitness mogą zobaczyć wszystkie statystyki. Pamiętaj, że możesz użyć rozwiązania Wexer jako dodatkowego kanału promocji – podczas przerwy między zajęciami mogą być wyświetlane ogłoszenia oraz filmy promocyjne. Przy użyciu My Wexer możesz również generować krótkie reklamy przed zajęciami i po nich. Twoje konto w Wexer Account Manager będzie prowadziło Cię na każdym etapie naszej podróży – od instalacji po marketing oraz analizę rozwoju produktu w Twoim klubie.

Dlaczego Wexer?

To szansa na błyskawiczne zwiększenie atrakcyjności zajęć dla klubowiczów oraz rozwoju świadomości o Twojej marce poprzez posiadanie dostępu do najlepszych i najbardziej aktualnych zajęć fitness. Dostęp do nowych i znaczących źródeł przychodu, zwiększenie satysfakcji oraz lojalności klientów, które pomogą zmniejszyć liczbę odejść – to kolejne zalety rozwiązania od Wexer. Wysoka jakość usług w klubie utrzymywana jest dzięki zaawansowanej i intuicyjnej technologii, światowej klasy treściom wirtualnych zajęć fitness oraz wsparciu specjalistów, którzy krok po kroku poprowadzą zespół klubu do sukcesu. Wexer Virtual Player jest narzędziem, które wykorzystuje najnowsze rozwiązania, by wyświetlać wirtualne treści. Panel od Wexer pozwala na dostęp w czasie rzeczywistym do najbardziej aktualnych zasobów. Technologia dopasowuje się do trendów na rynku fitness i zapewnia łatwe korzystanie z platformy.

Jakość wyświetlanych treści

Wexer zapewnia treści na światowym poziomie i ponad 800 zajęć fitness. Dowolnie ustawiany typ, poziom oraz czas trwania zajęć. Odtwarzacz jest wyposażony w rozszerzoną bibliotekę z wirtualnymi zajęciami, pozwalającą Twoim klubowiczom na przeglądanie i odtwarzanie zajęć przez urządzenie. Kiedy nowe zajęcia pojawiają się w Wexer, zostaną automatycznie pobrane i zapisane na twardym dysku. Wygodny i intuicyjny interfejs Wexer Virtual Player jest zamontowany na ścianie na zewnątrz Twojej sali i jest on połączony z projektorem, nagłośnieniem oraz internetem. Zespół specjalistów z Wexer będzie nadzorować cały proces instalacji, więc przejście tego procesu jest w pełni wygodne!

Odpowiednia atmosfera

Wartością dodaną powinien być także niepowtarzalny klimat wsparty odpowiednią aranżacją przestrzeni zajęć, otrzymany dzięki dobrej instalacji, gdzie na atmosferę oddziałują obraz i dźwięk. Kluczowa będzie tu odpowiednia aranżacja przestrzeni, wykorzystanie na sali oświetlenia, muzyki oraz dobrej jakości projektora tak, by przestrzeń wspomagała zbudowanie odpowiedniego dla charakteru zajęć klimatu. Stwórz kojącą atmosferę podczas zajęć jogi, a podczas spinningu pomóż ćwiczącym  w pobudzeniu energii. Zależność jest prosta – im lepsza instalacja i warunki na sali, tym większe zaangażowanie i satysfakcja użytkowników!

eFitness od początku działalności wspiera technologiczny rozwój klubów fitness. Więcej informacji dotyczących zajęć wirtualnych uzyskasz na stronie internetowej: www.wexer.com.

Artykuł sponsorowany