źródło: artykuł partnerski

Cyfrowe narzędzia od klubu fitness to nowy standard obecny w najlepszych sieciach na całym świecie. Kolejnym milowym krokiem jest transmisja na żywo z zajęć fitness. Idealne rozwiązanie dla klientów, którzy nie mogą dotrzeć do klubu o wyznaczonej godzinie zajęć lub nie starczyło dla nich miejsca.

Najszybciej rozwijająca się sieć klubów fitness – Xtreme Fitness Gyms ponownie zaznacza swoją pozycję lidera nowinek technologicznych, wdrażając transmisję na żywo z prowadzonych zajęć fitness w klubie. To nie wszystko, bo tylko w tym roku, korzystając z własnego działu IT, stworzyła aplikację XtremeAPP i platformę VOD XtremeGO. Obie usługi są dostępne bezpłatnie dla wszystkich klubowiczów.

Aplikacja i platforma w służbie… klubowiczom

Wspomniana aplikacja dostępna na telefony z systemami Android i iOS pozwala użytkownikom korzystać z bazy ponad 1000 ćwiczeń. Każde ćwiczenie posiada wideo instruktaż, jak bezpiecznie i poprawnie wykonać je na sprzęcie dostępnym w klubie.

W zasobach aplikacji znajduje się również sporo gotowych planów treningowych na wszystkie partie ciała, przygotowane przez trenerów i znanych sportowców – ambasadorów sieci. Dla klientów chcących pozostać w domu, nie brakuje treningów do wykonania bez użycia akcesoriów i sprzętu.

Aplikacja to także karta wstępu do klubu i rozbudowany program poleceń, dzięki któremu klubowicz może kontynuować swoje członkostwo w klubie nie płacąc za karnet.

XtremeGO to kolejne, autorskie narzędzie retencyjne. Platforma z bazą kilkuset filmów dostępnych na żądanie. Zajęcia fitness, porady treningowe i dietetyczne, przygotowane przez najlepszych instruktorów, trenerów i dietetyków. Całość dostępna jest na dowolnym urządzeniu, w przystępnym interfejsie.

Wisienka na technologicznym torcie

Powszechny dostęp do Internetu i rozwój jego prędkości, pozwolił sieci Xtreme na kolejny krok, którym jest transmitowanie na żywo zajęć prosto z sali fitness. Sieć jest już po testach takiego rozwiązania w jednym z klubów, a obecnie jest gotowa do wdrożenia w pozostałych.

– Wszystkie zajęcia fitness w naszej sieci są w cenie karnetu. Klubowicze szybko przywiązują się do ulubionych zajęć i instruktorów. Jednak sale fitness mają ograniczoną pojemność – tłumaczy Łukasz Dojka, założyciel i właściciel Xtreme Fitness Gyms. – Klubowicz, który nie zdążył zapisać się na zajęcia lub nie może dotrzeć do klubu, może swobodnie uczestniczyć w zajęciach uruchamiając transmisję na żywo na swoim telefonie, komputerze lub telewizorze – dodaje Dojka.

Transmisja na żywo to nie tylko obraz, ale również dźwięk. Klubowicz widzi i słyszy swojego instruktora bądź instruktorkę i swobodnie może wykonywać ćwiczenia razem z grupą, pozostając w domu lub dowolnym miejscu.

Chcąc ułatwić naszym klubowiczom korzystanie z nowej usługi, transmisja dostępna jest z poziomu Strefy Klienta na stronie internetowej oraz na platformie XtremeGO – podkreśla Łukasz Dojka, CEO sieci. – Oczywiście jest to usługa bez dodatkowych opłat. Dostępna w cenie karnetu. Idealnie wpisuje się w naszą misję pomagania klubowiczom w osiąganiu ich celów fitness – dodaje.

Polecamy także:

Ile potrzeba, aby otworzyć własny klub fitness?