źródło: Property Design

W tym roku w Łodzi w ramach Budżetu Obywatelskiego powstają nowe inwestycje sportowe.

Łodzianie cenią sobie aktywny wypoczynek i chętnie korzystają z takich miejsc. Trwają prace nad: strefą street workout w parku Abramowskiego, siłownią plenerową w parku na Janowie, domknięciem ścieżki biegowej na Stawach Jana, torem rolkowym na Olechowie oraz siłownią plenerową przy osiedlu Nowe Polesie. Budowane jest także boisko do gry w bule. To ostatnie powstaje na terenie Lunaparku.

W Bulach nie ma ograniczeń wiekowych, mogą grać dziadkowie, dzieci, wnukowie. Jest to po prostu zabawa, w którą cała rodzina może się bawić. W Łodzi coraz więcej osób jest zainteresowanych grą w bule, powstały już dwa kluby, staraliśmy się, żeby powstało takie miejsce profesjonalne – mówi Włodzimierz Krawczyk z Klubu Graczy Bulowych.

– Miejsc do aktywnego wypoczynku przybywa co roku. Najbardziej oblegane są siłownie plenerowe, czy strefy street workout, czyli miejsca, w których można pracować nad rzeźbieniem ciała, obciążonego tylko własnym ciężarem – mówi Małgorzata Kryzińska z Zarządu Zieleni Miejskiej.
Ale coraz chętniej mieszkańcy korzystają także z pump track’ów – doskonaląc wyczynową jazdę na rowerze, czy skate parków – do nauki jazdy na deskorolce lub rolkach.

Polecamy również:

Renowacja lodowiska miejskiego w Legionowie