źródło: CityLab.com

https://www.citylab.com/life/2019/06/gyms-luxury-fitness-center-coworking-space-health-lifestyle/591886/

Przyszłość klubów fitness zmierza ku zmianom wizualnym – klub fitness nie wyglądający już jak typowa sala gimnastyczna, a raczej jak elegancki hol hotelowy. Wnętrza, które pozwalają poczuć się jak w galerii sztuki.

Takie marzenie powstało w głowach twórców Ghost, czyli “ekskluzywnego salonu fitness”, którego otwarcie planowane jest w Williamsburgu na Brooklynie już tego lata. Jego założycielem i dyrektorem jest Aqib Rashid. Twierdzi on, że Ghost to zupełnie nowy, innowacyjny twór na rynku branży fitness. Jego twórcy chcą stworzyć ekskluzywną przestrzeń dla stale pracujących osób oraz przemysłu wellness.

Oprócz estetyki wnętrza niemalże z przestrzeni kosmicznej, Ghost oferuje swoim użytkownikom również dostęp do platformy nauki maszyn dla zdrowia i sprawności fizycznej. Dzięki niej, poprzez liczne testy biometryczne, mięśniowe oprogramowanie będzie w stanie generować programy fitness dostosowane do każdego członka. Klub będzie oferował także szereg wysokiej klasy udogodnień, od sauny na podczerwień po futurystycznie brzmiące „strąki medytacyjne”.

Aby zostać członkiem klubu, którego członkostwo wynosić będzie 300 USD miesięcznie lub 3000 USD rocznie, należy wypełnić wniosek online oraz przejść test predyspozycji osobistych. Dzięki temu zostanie stworzona przestrzeń składająca się jedynie z  członków odpowiednio wyselekcjonowanych, z różnych środowisk i branż. Twórcy Ghost mają nadzieję, że klub stanie się „żywą wersją magazynu lifestylowego”.

Innym klubem odzwierciedlającym ideę Ghost jest Performix House na Manhattanie, który również przeznaczony jest wyłącznie dla osób zaproszonych i oferuje udogodnienia, w tym krioterapię i masażystkę. Członkostwo może kosztować nawet 900 USD miesięcznie.

Założycielem i dyrektorem wykonawczym Performix House na Manhattanie jest Matt Hesse który twierdzi, że fitness to obecnie symbol społeczny i ludzie chcą, aby stał się częścią ich osobistej marki. Według niego, typowy członek Performix’a to młody przedsiębiorca, który bardzo ciężko pracuje i chce żyć w stylu fitness. Mogą to być osoby mające 30 lat i pracować cztery do pięciu razy w tygodniu.

Kolejnym innowacyjnym i eksperymentalnym centrum treningowym jest otwarte w marcu w pobliżu Harvard Business School w Bostonie, BKBX. Jest to pochodna Brooklyn Boulders, czyli serii siłowni wspinaczkowych. Klub ten miał na celu oferować swoim członkom możliwość treningów na świeżym powietrzu oraz zajęć grupowych podczas których członkowie są ciągle podłączeni do urządzeń technologicznych monitorujących do 20 czynników biometrycznych w czasie rzeczywistym. Wyniki są przeglądane przez ekspertów, którzy opracowują zalecenia dotyczące treningu i regeneracji. BKBX opracował nawet własną metrykę wydajności, zwaną Adventure Quotient.

BKBX, Performix House i Ghost podzielają etos, że sprawność fizyczna jest własnym poważnym dziełem samodoskonalenia. Ale siłownia nowej generacji nie jest miejscem, do którego chodzisz, by się pocić i wychodzić. To miejsce, w którym można się zatrzymać i wejść w interakcję.

Luksusowe siłownie przemawiają do ludzi, którzy podzielają silne dążenie do wydajności, którzy mają środki finansowe na pokrycie wysokich opłat, i którzy mogą, do pewnego stopnia, dyktować, gdzie i kiedy pracują.

Polecamy również:

Studia fitness- co zrobić aby stworzyć inspirującą przestrzeń?