W dzisiejszym odcinku Branża Fitness z wizytą, zapraszamy do niezwykłego miejsca w Turku – Oficjalnego Centrum Hammer StrengthLush Life, które zaskakuje elastycznością oferty dostosowanej do różnej kategorii klientów. W jaki sposób połączyć wysokiej klasy sprzęt dla profesjonalistów z centrum odnowy biologicznej? Jak wykorzystać wszystkie atuty miejsca, żeby stworzyć dochodowy biznes? Odpowiedź na te pytania znajdą Państwo w wywiadzie z Weroniką Ignasiak, managerem klubu.

Pani Weroniko, czy może Pani przybliżyć naszym czytelniom jaka jest geneza powstania Lush life? Co było dla Państwa inspiracją?

Pomysł powstania klubu Lush Life wziął się z zamiłowania do piękna oraz zdrowego stylu życia. Samo słowo Lush (z j. angielskiego) znaczy bujny, bogaty, dobry. Taki styl życia chce promować Lush Life. W klubie Lush Life połączyliśmy dwie strefy, gym & fitness ze strefą beauty. Dziś te dwie sfery życia są ze sobą ściśle powiązane, a nasi klienci mogą skorzystać w jednym miejscu z wyżej wymienionych usług.

Czym Państwo się kierowali przy wyborze sprzętu?

Szukaliśmy marki, która oferuje bogaty wachlarz najwyższej jakości maszyn cardio i siłowych. Zwróciliśmy również uwagę na to czy dane sprzęty monitorują aktywność ćwiczących dzięki czemu według nas budują długotrwałą więź z klientem. Dlatego jesteśmy pewni, że nasi klienci docenią nasz wybór i będą naszymi stałymi klientami. Ostatni aspekt, który skłonił nas do wyboru marki Hammer Strenght to szybka naprawa sprzętu w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Klub Lush Life jest oficjalnym Centrum Hammer Strength. Dodatkowo posiadają Państwo w ofercie strefę beauty. Skąd pomysł na takie połączenie? Czy kompleksowość usług się sprawdza?

Chcieliśmy stworzyć obiekt, który będzie posiadał w swojej ofercie szeroki wachlarz usług. Naszym założeniem było stworzyć miejsce w którym ludzie będą dążyć do bycia fit. Parter naszego obiektu zawiera siłownie, podzieloną na dwie strefy: strefę cardio oraz strefę wolnych ciężarów. Dokonaliśmy podziału na dwie strefy, aby każda kobieta czuła się u nas komfortowo podczas wykonywania ćwiczeń. W strefie cardio umieściliśmy maszyny na: odwodziciele, przywodziciele, mięśnie czworogłowe uda, mięśnie dwugłowe uda. To maszyny, które głownie są użytkowane przez kobiety – z tego względu wynika nasz poddział. Wiele klientek, które zaczynają przygodę z siłownią, już doceniły ten podział, czując się u nas bardzo swobodnie.

Co wyróżnia Państwa klub na tle konkurencji?

Naszym zdaniem główną zaleta naszego obiektu jest połączenie siłowni, zajęć fitness oraz strefy beauty. Dzięki czemu klient może uczęszczać na treningi grupowe, treningi personalne, a także może wspomóc treningi korzystając z kompleksowych zabiegów wyszczuplających, ujędrniających które są w naszej ofercie. W naszym obiekcie znajdują gabinety, które oferują masaże klasyczne i orientalne zabiegi na ciało, twarz i dłonie, podologie oraz dietetykę. Stawiamy na najnowsze technologie, które stosujemy w naszym gabinecie, gwarantujemy satysfakcję, a zaangażowanie naszego personelu dowodzi, że profesjonalizm może iść w parze z pasją do wykonywanego zawodu.
Chcemy, aby nasza marka Lush Life podobnie jak człowiek miała swoją, unikalną osobowość – wyjątkowy styl i ton rozpoznawalny przez klientów.

Jakie Pani zdaniem wyzwania stoją przed osobami zarządzającymi klubami fitness?

Pierwszym z najważniejszych wyzwań, które „dziś” stoi przed osobami zarządzającymi klubami fitness, to nie tylko ustawienia rocznych wyników biznesowych, celów sprzedaży i działań sprzedażowych, ale przede wszystkim codzienne wsparcie zespołu w tym, aby realizowali oni swoje cele. Jeśli oni wykonają swój plan, obiekt realizuje swój. Drugim wyzwaniem, na które muszę wskazać i jest ono mocno związane z pierwszym to konieczność bardzo szybkiego reagowania na zmiany, elastyczność i umiejętność wycofania się z błędnie podjętych decyzji. No i ostatnie trzecie to zarządzanie kilku pokoleniowym zespołem o bardzo zróżnicowanym podejściu do pracy.

Porównując Państwa ofertę do konkurencji, walczą Państwo jakością a nie ceną. Jakie były początki działania klubu? Czy utrzymanie wysokich cen stanowiło wyzwanie?

Obiekt został oficjalnie otwarty 18 maja klienci stopniowo przekonują się do naszych usług. Na kolejne pytaniem będziemy mogli odpowiedzieć, kiedy będziemy dłużej na rynku. Staramy się budować naszą markę wokół klientów – ich potrzeb, celów i sukcesów.

Polecamy także:

Kolejny przełom nowoczesnych technologii – Nike otwiera pierwszą na świecie bieżnię LED w Manili