źródło: healthclubmanagement.co.uk

Madryt został okrzyknięty przykładem miasta, które rozumie znaczenie siłowni i innych obiektów aktywności fizycznej w obliczu pandemii, z którą zmaga się cały świat. Stolica Hiszpanii została doceniona po przemówieniu Ignacio Aquado.

Ignacio Aguado – wiceprzewodniczący Wspólnoty Madrytu (Comunidad de Madrid) i przedstawiciel obywateli, podczas wystąpienia na Kongresie Deputowanych Komisji Kultury i Sportu, wykazał konieczność dalszego wspierania siłowni i klubów fitness, ponieważ jak zaznaczył, aktywność fizyczna to synonim zdrowia! Madryt

Ignacio AguadoDodał także, że posiadanie zdrowych obywateli i zdrowego społeczeństwa może pomóc w walce z otyłością i siedzącym trybem życia. To z kolei pomogłoby w zarządzaniu kluczowymi czynnikami, które czynią ludzi bardziej podatnymi na zakażenie wirusem Covid-19.

Sport/aktywność fizyczna jest niezbędna i jest dla nas synonimem zdrowia – powiedział Aguado.

„To jest coś, co chcemy wykorzystać, aby nadal dbać o społeczność Madrytu i móc ją wzmacniać”. Madryt

„Nie chcemy zamykać sal gimnastycznych, a nawet przeciwnie – chcemy, aby pozostały otwarte, działały tak jak do tej pory, zachowując wszelkie środki higieny i bezpieczeństwa, bo pokazują, że są miejscami bezpiecznymi”. Aquado wnioskuje także o uznanie sportu jako działalności podstawowej. Madryt

Przemówienie zostało przyjęte z ogromnym zadowoleniem przez operatorów fitness nie tylko w Hiszpanii, ale na całym kontynencie. Jak zaznaczyli, to przykład przywództwa politycznego, które „rozumie” rolę, jaką branża fitness może odegrać w poprawie zdrowia oraz walce z COVID-19.

Obecnie kluby fitness i siłownie w Hiszpanii są zamknięte tylko regionalnie, w zależności od sytuacji epidemiologicznej. W całym kraju natomiast od października 2020r. trwa stan wyjątkowy.

Polecamy także:

kluby fitness bezpieczne

Dane ukactive potwierdzają: siłownie i kluby fitness bezpieczne!