artykuł partnerski

Jak mówi mądrość życiowa, szczęście zaczyna się po 50-ce! Nautilus® to marka sprzętu siłowego, która w tym roku obchodzi 50-tą rocznicę powstania! Dla jednego z największych producentów sprzętu fitness na świecie to był bardzo intensywny czas, podczas którego niezmiennie dbał o jakość oraz zadowolenie z treningu u swoich Klientów. Dziarski 50-latek nie zamierza zejść z tej drogi przez kolejne lata! Oto kilka słów o historii branży, która bez Nautilusa na pewno wyglądałaby inaczej.

Branża fitness o szacunkowej wartości 3,7 bln USD, jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu na świecie. Od samego początku przemysł ten, intensywnie się rozwijał, między innymi dzięki pionierom branży, takim jak Arthur Jones, wynalazca Nautilus®.

Arthur Jones zbudował pierwszy prototyp Nautilusa – maszynę do pulowerów – w 1948 r., Ale został on ukończony i oddany do sprzedaży, dopiero po dwudziestu dwóch latach, w 1970 r.” – powiedział Frank O’Rourke, Wiceprezes ds. Sprzedaży w Ameryce Łacińskiej i regionie Azji i Pacyfiku w firmie Core Health & Fitness. „Podczas tej ponad dwudziestoletniej przerwy zbudowano i przetestowano dwadzieścia siedem różnych modeli puloweru, a przed dotarciem do etapu prototypu rozważono i odrzucono dosłownie setki innych modeli.”

Jones zmienił krajobraz branży fitness dzięki swojej rewolucyjnej metodzie CAM, a jego wysiłki przyczyniły się do rozwoju firm fitness na całym świecie. Nautilus CAM był tak innowacyjny w maszynach siłowych, ponieważ zmienił sposób stosowania oporu. Kiedy linę z ciężarkami naciąga się na okrągłe koło pasowe, rezystancja jest stała, ale gdy stosuje się CAM w kształcie nautilusa lub owalu, rezystancja jest różna. Obciążenie jest lżejsze na początku i na końcu ruchu, z pełnym oporem na środku. Zmienny opór odpowiada naturalnej krzywej siły ciała i zapewnia znacznie lepszy trening.

Od czasu tego wynalazku, Nautilus konsekwentnie przewodzi innowacjom, tworząc produkty oparte na rewolucyjnych rozwiązaniach, takie jak Glute Drive czy też Platforma Nautilus SVA pochłaniająca dźwięki i wibracje w czasie treningu. Te innowacje zapewniają cenne rozwiązania problemów związanych z hałasem czy bezpieczeństwem w czasie treningu, które są podobne w klubach na całym świecie. 

Jeff Dilts, Wiceprezes ds. Innowacji i Rozwoju Produktu w firmie Core Health & Fitness, powiedział: „To naprawdę niesamowite widzieć siłę marki Nautilus podczas jej ewolucji w ciągu ostatnich 50 lat. Nautilus odegrał kluczową rolę w dostarczaniu masom treningu siłowego w czasach, gdy treningiem siłowym rządziła głównie kulturystyka”.

Oprócz zrewolucjonizowania sposobu opracowywania sprzętu siłowego, Nautilus był również jedną z pierwszych firm, które rekrutowały sportowców i celebrytów, aby promować swój sprzęt. Ich udany marketing i rewolucyjne produkty sprawiły, że Nautilus znalazł się w czołówce branży fitness.

„Firma Nautilus Sports / Medical Products stała się największym producentem sprzętu fitness na świecie, osiągając roczną sprzedaż prawie 75-80 milionów dolarów w szczytowym okresie pod koniec lat siedemdziesiątych” – (Tharrett i in. 2011)

Dzięki wysiłkom i pomysłom Jonesa trening z maszynami stał się powszechnie akceptowalny dla osób ćwiczących na siłowni i utorował drogę takim sportowcom jak Dorian Yates, sześciokrotnemu zwycięzcy tytułu Mr. Olympia. „W maszynach Nautilus uderzyła mnie logika systemu treningowego” – mówi Yates – „to połączenie teorii i praktyki na siłowni, które w dużym stopniu przyczyniło się do efektywności mojego treningu oraz moich sportowych sukcesów”.

Jeff Dilts dodaje: „Nautilus wykorzystał siłę nauki, biomechanikę i programowanie do opracowania produktów, które pozwoliły wszystkim czerpać korzyści z treningu siłowego, od kulturystów i zaawansowanych sportowców aż po osoby, które dopiero zaczynają przygodę z treningiem siłowym, niezależnie od wieku. Nazwa Nautilus zawsze była jednym z liderów biomechaniki, różnorodności, jakości i naprawdę pomogła ukształtować obecny krajobraz wielu ośrodków treningu siłowego na całym świecie”.

50 lat później Nautilus® jest nadal uważany za lidera pod względem innowacyjności i sprawności. Najważniejszym wkładem Jonesa w świat fitnessu mógł nie być sam sprzęt Nautilus, ale jego główne zasady treningu, które wpłynęły na miliony ludzi. Core Health & Fitness ma zaszczyt być częścią tak bogatej, dobrze znanej spuścizny i cieszy się, że kontynuuje rozwój tej kultowej marki.

Marka Nautilus to sprzęty siłowe w różnych liniach, m.in. One, Inpiration, Leverage i inne. Właścicielem marki jest Core Health & Fitness, który w Polsce ma swój oddział bezpośredniej sprzedaży w Poznaniu.

Jeśli chcecie Państwo poznać szerszą ofertę tego kultowego brandu, zapraszamy na stronę https://corehandf.com/pl/ oraz do kontaktu pod adresem sprzedaz@corehandf.com

Zapraszamy również na FB https://www.facebook.com/coreteampoland2018/

Polecamy także:

NIE USŁYSZYSZ, SPRAWDŹ – innowacyjny produkt od Core Health & Fitness