źródło: informacja prasowa

Aby uczcić Światowy Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia, sportowa marka PUMA łączy siły z First Mile – firmą, która wspiera społeczności o niskich dochodach na Haiti, Hondurasie i Tajwanie, wykorzystując plastikowe butelki do produkcji poliestru z recyklingu. Efektem współpracy jest kolekcja ubrań, butów i dodatków w całości wykonanych z materiału pochodzącego z odzysku surowców wtórnych.

Chcąc podnieść świadomość i przyspieszyć zmiany w kierunku tworzenia zrównoważonej mody, PUMA i First Mile zaprezentowały pierwszą wspólną kolekcję w lutym tego roku. Jej głównym celem było stworzenie trwałych miejsc pracy i wywarcie pozytywnego wpływu na lokalne społeczności, zgodnie z ideami First Mile. Wszystkiemu przyświecała także myśl zero waste.

“Dzień Ziemi przypomina nam, że powinniśmy dbać o naszą planetę i stale pracować nad dostosowaniem naszego wpływu na środowisko.” – mówi Stefan Seidel, szef ds. Zrównoważonego Rozwoju w PUMA. “Nasza strategia koncentruje się na ciągłym poszukiwaniu bardziej zrównoważonych alternatyw dla naszych kluczowych materiałów i tworzeniu jak najbardziej pozytywnego wpływu, zgodnie z ideą Forever Better.”.

“W tym szczególnym dniu bardziej niż kiedykolwiek przypomina się nam jak jesteśmy ze sobą związani i jak bardzo chcemy skupiać się na usługach podstawowych, by zapewnić bezpieczeństwo naszym społecznościom.” – powiedziała Kelsey Halling, szefowa partnerstwa w First Mile. “Ta kolekcja jest poświęcona nie tylko środowisku, ale także osobom wykonującym krytyczną pracę w zakresie gospodarki odpadami.”.

Kolekcja składa się z ubrań, butów i akcesoriów. Całość zachowuje istotną dla treningu funkcjonalność, a kolorystyką nawiązuje do barw Ziemi.

Produkty PUMA x First Mile dostępne będą w sprzedaży online od 22 kwietnia na PUMA.com.

Polecamy także:

Firmie 4F grozi upadłość – co z kadrą pracowniczą?