photo: Magdalena Szmidt

Marki samochodowe na targach branży fitness – rozmowa z Pawłem Powalskim

Nissan na targach FIWE

Podczas większości imprez branżowych zaobserwowaliśmy aktywną obecność marek motoryzacyjnych. Zainteresowani tym faktem postanowiliśmy porozmawiać z przedstawicielem jednego z producentów samochodowych, który potwierdził swój udział w tegorocznej edycji największych targów fitness&wellness FIWE Trade Show, które odbędą się już niebawem w warszawskiej hali Expo XXI. W rozmowie z Pawłem Powalskim, managerem PR i komunikacji  marki Nissan odpowiedzialnym za region środkowo-wschodniej Europy, podęliśmy temat dotyczący uczestnictwa marki Nissan w targach branży fitness, oczekiwaniach związanych z udziałem oraz atrakcjach przewidzianych dla Odwiedzających.

News dotyczący uczestnictwa jednej z wiodących marek na rynku motoryzacyjnym wywołał spore zamieszanie medialne, wzbudzając również nasze zainteresowanie. Proszę nam powiedzieć, co było czynnikiem motywującym firmę Nissan do podjęcia decyzji o uczestnictwie w tegorocznej edycji tragów FIWE – Trade Show?

W specyfikę marki Nissan wpisane są m.in. takie atrybuty jak dynamika, wyrazistość, najnowocześniejsze technologie, najwyższa jakość oraz zaskakujący design. Jesteśmy oryginalną marką i lubimy działać niestandardowo. Pojawiamy się na różnych wydarzeniach – wszędzie tam gdzie spotkamy ludzi z pasją, prowadzących aktywny tryb życia, ceniących swoje wybory, przykładających wagę do jakości życia i rozwiązań, z których korzystają. W miejscu dosyć nieoczywistym dla prezentacji samochodu chcemy na chwilę zająć ich uwagę i przekonać, że Nissan doskonale pasuje do ich stylu życia. Indywidualizm i rozwiązania dopasowane do potrzeb użytkowników świetnie korespondują również z oczekiwaniami osób, które odwiedzą tegoroczne targi i nasze stoisko.

Kto jest grupą docelową marki Nissan? Jakich Klientów spodziewacie się podczas targów FIWE?

To bardzo zróżnicowana grupa, wśród osób zainteresowanych nowym Nissanem Micra są osoby aktywne, dla których zdrowy tryb życia, to ważne codzienne zadanie. Często mieszkający w dużych miastach i korzystający z szerokiej gamy możliwości, które daje im miejsce w którym żyją. Chcą  też, aby samochód był doskonale dopasowany do ich stylu życia. Na targach FIWE spotkamy właśnie takie osoby. Nowa  Micra jest bardzo nowoczesnym samochodem, doskonale wyposażonym w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i dostępnym wyrazistych kolorach. Jeśli ktoś od życia chce więcej i jest zaangażowany każdego dnia w realizację swoich celów, to Nissan jest dla niego świetnym towarzyszem.

„Nissan – nowoczesne auto dla młodych ludzi, których pasją jest sport”? Który model samochodu polecilibyście miłośnikom fitnessu, a który byłby dobrym wyborem dla zarządzających klubami fitness i właścicieli obiektów sportowych?

W naszej ofercie mamy różne modele, ale ich wspólną cechą jest pakiet rozwiązań dostosowanych do zindywidualizowanych potrzeb właściciela. Samochód spersonalizowany i funkcjonalny, pozwalający na realizację potrzeb i pasji, to Nissan; od nowej wspomnianej już Micry, poprzez zaskakującego JUKA, gwarantujące komfort i bezpieczeństwo, po nowoczesne modele Qashqai i X-Trail, aż po przełomowego na rynku, w pełni elektrycznego Nissana LEAF.  Mamy różne modele, tak jak różne są oczekiwania i potrzeby odbiorców, każdy z nich pozwala realizować pasje i zachwyca szeroką paletą dostępnych opcji i rozwiązań.

Proszę uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić nam, jak będzie wyglądało Wasze stoisko i co specjalnego planujecie podczas FIWE? Jakie atrakcje przewidujecie dla odwiedzających?

To nie jest tajemnica, ale niech nasze stoisko będzie niespodzianką. Łatwo będzie na nie trafić, bo na pewno będzie się zdecydowanie wyróżniać  spośród innych, a na tych którzy nas odwiedzą czeka  możliwość poznania Nissana i jego filozofii, przekonania się jak nowoczesnym i zaskakującym autem jest nowa Micra. Zapraszam wszystkich serdecznie.

Czy podczas największych w Polsce targów branży fitness planujecie sprzedaż czy w większym stopniu nastawiacie się na działania marketingowe?

Jesteśmy tam po to, aby nasi Goście mogli poznać najnowszy model i propozycję Nissana.  Chcemy, aby odwiedzający mogli przekonać się, jak bardzo dynamiczna, nowoczesna i innowacyjna jest nasza oferta.  Na stoisku będzie można porozmawiać również o konkretnych propozycjach spersonalizowanych pod danego odbiorcę. Nissan daje wiele możliwości spełniania oczekiwań pozwalających na realizację pasji i potrzeb dla osób młodych i aktywnych. Wiemy, że to ważny argument przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Na konkretne zamówienia i decyzje zakupowe, oczywiście odpowiemy atrakcyjną ofertą.

Czy podczas targów FIWE 2017 będzie można liczyć na atrakcyjne warunki cenowe?

Nasza oferta jest już wyważona, a każdy zakup rozpatrujemy indywidulanie. Dodatkowe rozwiązania finansowania oferujemy tym, którzy decydują się na zakup Nissana.

W którym następnym wydarzeniu będziemy mogli zobaczyć markę? Czy w planach są też kolejne wydarzenia zrzeszające branżę fitness?

Tegoroczny kalendarz wydarzeń w trakcie, których dajemy możliwość poznania bliżej naszej marki jest mocno wypełniony. Są to bardzo różne rodzaje eventów od tych związanych z modą poprzez spotkania dedykowane poszczególnym branżom, aż po duże imprezy otwarte dla wszystkich. A co do naszej przygody z branżą fitness, to będzie nasze pierwsze spotkanie z tą grupą odbiorców – miłośnikami fitness. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie interesująca dla obu stron, a nasza obecność w trakcie tegorocznych targów będzie początkiem działań promocyjnych marki w tym obszarze.

Dziękuję za rozmowę.

Magdalena Szmidt