photo: Magdalena Szmidt www.MagdalenaSzmidt.com

Mars wprowadza suplementy diety

Mars na europejskim rynku z superfoods

Koncern Mars wprowadził na rynek w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii linię CocoaVia –  suplementy diety w formie kapsułek na bazie kakao i flawonoli. Nie wyklucza ekspansji oraz rozszerzenia dystrybucji na kolejnych rynkach w Europie i na świecie.

Linia suplementów CocoaVia dotychczas dostępna była jedynie w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, z dystrybucją w sklepach spożywczych i specjalistycznych. Obecnie linia jest już dostępna w sprzedaży on-line dla konsumentów w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Kapsułki oraz saszetki sprzedawane są w opakowaniach zawierających 30 i 90 szt. Cena 30 kapsułek to ok. 40 dolarów.

Suplementy na bazie kakao mają pomóc konsumentom uzyskać korzyści z flawonoli, które jak wynika z badań naukowców z Uniwersytetu w Kolumbii, mogą cofnąć utratę pamięci związaną z wiekiem u zdrowych osób starszych. Ponadto, jak zapewnia producent flawonole, naturalnie występujące w roślinie kakaowca, pomagają utrzymać elastyczność naczyń krwionośnych i przyczyniają się do normalnego przepływu krwi oraz utrzymaniu zdrowego stylu życia. Producent przypomina, że wsparcie zdrowego przepływu krwi jest niezbędne, aby zachować młodość.